Patiko? Pasidalinkite!

Briuselis nėra Budapešto „bosas“, ES lygmens sprendimai nebus priimti, jei jie netiks Vengrijai. Tai pirmadienį paskelbė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

“Briuselis nėra mūsų viršininkas. Esame nepriklausoma suvereni vengrų tauta. Dalyvaujame bendruose sprendimuose. Jei jie mums netiks, mes taip ir pasakysime”, – rašė jis savo Facebook puslapyje

Orbano teigimu, jei sprendimas ES lygmeniu Vengrijai netinka ir jo priėmimui bus galima užkirsti kelią, tada „bendras sprendimas nebus priimtas“.

“Europos Sąjunga nėra Briuselyje. Europos Sąjunga yra Vienoje, Budapešte ir Varšuvoje, Berlyne ir Madride. Tai labai svarbus klausimas”, – sakė Vengrijos vyriausybės vadovas.

Vengrija ne kartą priešinosi daugeliui Europos iniciatyvų. Visų pirma Budapeštas nepritarė Europos Komisijos planui sumažinti dujų suvartojimą 15 proc. Be to, birželio 27 dieną Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjártó pareiškė, kad jo šalies vyriausybė net neketina diskutuoti su kitomis šalimis galimybės įvesti Rusijos dujų tiekimo embargą.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!