Patiko? Pasidalinkite!

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sugalvojo papirkti savo gerbėjus –  papylė smėlio ir kvailiams padarė pliažą be vandens, primenantį vaikišką smėlio aikštelę 

Atostogų į užsienį arba nenorintiems grūstis pajūryje, Vilnius siūlo alternatyvą — dirbtinį paplūdimį “Open Beach” Lukiškių aikštėje.

Tai, kad daromos žaidimų aikštelės išsiilgusiems pramogų miestiečiams, maža bėda. Maža bėda ir tai, kad tai daroma neva kažkokioje garbingoje vietoje. Tačiau baisiausia, kad šitie liberastai negerbia lietuvių kalbos ir atvirą pliažą pavadina “Open beach”.

Miesto centre pristato angliškais užrašais aprašinėtų ženklų ir bando įsivaizduoti, kad jie yra pliaže. Jeigu tai būtų tiesiog laisvalaikio aikštelė, kurioje galima pailsėti nuo miesto triukšmo, būtų dar visai gerai, netrukdytų net ir tie angliški užrašai. Bet šitas poilsio centras įsitaisęs smirdančioje miesto centro zonoje, kurioje gulint galima pakvėpuoti švinu ir pasiklausyti dirbtinos jūros ošimo.

mankurtai vilnius open beach
vilnius.lt

Negi to nebūtų galima padaryti Neries pakrantėje? Kodėl liberalai viską, kas natūralu ir tikra, naikina savo iškrypėliškais projektais ir leidžia pinigus į niekur?

Negi miesto žmogui to tikrai reikia? Negi nesinori miestiečiams pabūti gamtoje, o ne tapti “šikančiais katinais” smėlio dėžutėje?

Jeigu į visa tai pažiūrėtume giliau, tai nuostaba ir nekyla, nes pats miestas yra dirbtina zona, kurioje žmonės prisitaiko kaip tarakonai spintelėse. Taip, kaip Londono centre prisitaiko ir sparčiai dauginasi lapės, misdamos konteineriuose esamu maistu, taip ir miestiečiai per laiką atjungiami nuo savo prigimtinių savybių: gyventi gamtoje, švariame ore ir harmonijoje su gamta.

Pradžioje žmogus atjungiamas nuo gamtos, paskui nuo savo tradicijų, kultūros, papročių ir galų galiausiai nuo kalbos. Valio, štai ir turime Vilnių – mankurtų liberastų centrą, kuris drąsiai gali vadintis liberastų- mankurtų sostine.

Mankurtas  – žmogus, neatsimenantis savo ir kitų tautų istorinės praeities, patirties, praradęs istorinę perspektyvą ir gebantis gyventi tik šia diena.

Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!