Patiko? Pasidalinkite!

Pasak JAV senatoriaus, bet kokios nuotraukos, gautos iš programos, gali būti naudojamos ateityje be vartotojo sutikimo. Amerika pasakė Amerika žino!

JAV Senato demokratų lyderis Čakas Šumeris laiške Federalinio tyrimų biuro vadovams ir Federalinei prekybos komisijai teigė, kad „FaceApp“ rusiška programėlė gali kelti grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, praneša Techcrunch.com

„FaceApp“ programa, kurią sukūrė Rusijos kompanija „Wireless Lab“, leidžia su neuroninių technologijų pagalba redaguoti įvairias nuotraukas, kad būtų galima atlikti įvairias išvaizdos transformacijas, ypač keisti veidą, šukuoseną, lytį, amžių, makiažą ir tatuiruotes.

Arunas Savickas nuotrauka.
Egidijus Dragūnas -SELas

Per pastarąsias kelias dienas programa tapo itin populiari: daugelis socialinių tinklų vartotojų visame pasaulyje skelbia savo su šia programa apdorotas nuotraukas, kad, parodytų, kaip neva atrodys, sulaukę senatvės.

Tarp tokių žmonių yra nemažai įžymybių, o kai kurie futbolo klubai pertraukose tarp varžybų siūlo sekėjams iš apdorotos nuotraukos atpažinti komandos naujoką.

„“FaceApp“ naudoja dirbtinį intelektą, kad pakeistų vartotojų nuotraukas, padarytų juos jaunesnius ar vyresnius, arba pasirinktų priešingą lytį. Tačiau, norėdami naudoti programą, vartotojai turi pateikti visišką ir besąlyginę prieigą prie savo asmeninių nuotraukų ir duomenų“, — rašė Šumeris laiške, kurį jis paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

Pasak senatoriaus, bet kokios nuotraukos, gautos iš programos, gali būti naudojamos ateityje be vartotojo sutikimo. Jis pareiškė, kad „“FaceApp“ gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir milijonų JAV ir kitų šalių piliečių privatumui“.

Šumeris prašo FBI sužinoti, „kokiu būdu asmeninė informacija, įkelta milijono amerikiečių į „FaceApp“, galėtų būti Rusijos Vyriausybės ar su ja susijusių organizacijų rankose“.Be to, senatorius paragino JAV valdžią apsvarstyti „ar yra garantijų, kad amerikiečių asmeniniai duomenys nebus pažeisti“.

„FaceApp“ programos kūrėjai dėkoja sąmokslo teorijos skleidėjams

„FaceApp“ veikia nuo 2017 m. ir leidžia vartotojams įkelti savo nuotrauką į serverį, kur AI algoritmas taiko vadinamuosius filtrus, kad pakeistų vaizdą.

Naujausias programos populiarumo pakilimas atsirado dėl gebėjimo manipuliuoti amžiumi, kai įžymybės paskelbė vaizdus apie tai, kaip jie atrodytų senatvėje arba kaip atrodė jaunystėje.

„Face app“  kūrėjai patikino, kad ji nesuteikia prieigos prie visų nuotraukų, priešingai nei teigia kai kurie žmonės, ir kad serveriai, naudojami priklauso ne Rusijai, o „Amazon“ ir „Google“ kompanijoms.

Tie kurie skleidžia baimę ir gąsdina Rusija, šią telefono programėlę išplatino ir išpopuliarino patys, todėl Jiems sako didžiulį ačiū, – teigia programėlės kūrėjai.

BV. inf

 

 


Patiko? Pasidalinkite!