Patiko? Pasidalinkite!

Federalinės tinklų agentūros (Vokietijos reguliuotojas) vadovas Klausas Mülleris teigė, kad Vokietijos dujų saugyklos šiuo metu nėra pakankamai užpildytos, kad ištvertų žiemą be dujų tiekimo iš Rusijos. Tokią nuomonę jis išsakė sekmadienį paskelbtame interviu laikraščiui „Bild am Sonntag“ 

Dujų saugyklos užpildytos beveik 65 proc. Tai geriau nei ankstesnėmis savaitėmis, bet vis tiek nepakanka, kad išgyventumėte žiemą be rusiškų dujų”, – sakė Mulleris. Kartu jis priminė, kad „Nord Stream“ dujotiekio remonto darbai turėtų būti baigti ketvirtadienį.

 „Dabar daug kas priklauso nuo to, ar dujos po to eis dujotiekiu ir kokiu kiekiu“, – pabrėžė Vokietijos federalinės tinklų agentūros vadovas.

Baigdamas Vokietijos reguliuotojo vadovas perspėjo, kad šalis greičiausiai susidurs su dujų trūkumo grėsme dvi žiemas. „Tikriausiai dvi žiemas turėsime gyventi su dujų trūkumo grėsme. Iki 2024 metų vasaros federalinis ekonomikos ir klimato apsaugos ministras tikisi, kad būsime nepriklausomi nuo rusiškų dujų. Tačiau tiesa ir tai, kad kainos didės“, – apibendrino jis.

Bild inf.


Patiko? Pasidalinkite!