Patiko? Pasidalinkite!

Zoknių aerouostas. Kas nežino, kokioje apverktinoje padėtyje jis yra. Vietos valdžia, vietoj to, kad imtųsi radikalių priemonių situaciją pakeisti, nespėja dejuoti, jog nėra panaudojami  galimi pajėgumai dėl investicijų stokos. Ir vyriausybė nenori daug padėti. Šiuo atveju reikia ne dejuoti, o pakeisti nusistovėjusią infrastruktūrą, dėl kurios nebuvimo šiuo metu visi potencialūs investitoriai kratosi šio objekto kaip velnias kryžiaus.

Dėl to būtina užbaigti tvarkyti  Dubijos gatvę Šiauliuose, pratęsiant ją iki susikirtimo jau užmiestyje su Kuršėnkeliu. Jei kam nors šis pavadinimas nieko nesako, priminsiu, jog jis įteisintas 3 maršruto galutinės stotelės apsisukimo žiede. Tiesiog tai kelias į Kuršėnus. Reikalingas baigti įrengti Dubijos gatvę ruožas tesudaro 1838 m, kas tikrai nėra daug. Problema tame, kad virš būsimą trasą kertančio geležinkelio būtinas viadukas ir galimai su atšaka – susisiekimui su Voveriškių gyvenviete pagerinti. Kaip sakoma, jei jau daryti, tai daryti iki galo.

Truputis istorijos. Dar tuomet Lietuvoje „viešėję“ sovietai šią gatvę pradėjo tiesti apie 1980-uosius metus. Tačiau, atgavus nepriklausomybę, objektas buvo apleistas ir pamirštas. O gaila. Po žeme nuo Daukanto gatvės iki pat geležinkelio muziejinėmis relikvijomis tuoj taps šioje vietoje po būsimu keliu paklotos komunikacijos, o pats kelio plotas jau padengtas per tą laiką užaugusiais maumedžiais.

Buvo netgi užniveliuoti šulinėlių aukščiai, o tai reiškia, kad kelio projektas jau buvo paruoštas. Tai ką – ar Nepriklausomybės atsikovojimas reiškia Šiauliams pirmaeilio objekto žūtį? Juk sovietai paliko sutvarkę didžiąją dalį Dubijos gatvės, kurios iki tol miesto žemėlapiuose tebuvo gal tik koks šimtas kitas metrų Iš viso buvo naujai pakllota apie 10 km asfalto, gi likusius nepilnus 2 km miesto valdžia nė nesiruošia tvarkyti.. Motyvai – kokie tik nori – kad ir visai beprasmiai. Po to, kai šio objekto ėmiausi aš, reikalai pajudėjo.

Nebematydamas jokio reikalo kalbėtis su Šiaulių „valdžiagyviais“, „išplaukiau“ į „platesnius vandenis“ – Lietuvos automobilių kelių direkciją. Pasirodo, ji ne tik tvarko kelius užmiesčiuose, bet dar ir gali ženkliai prisidėti prie magistralinių ruožų miesto ribose. Tada su tuometiniu Kelių direktoriumi radau bendrą kalbą, ir jis pažadėjo per artimiausius 7 metus pagaliau sutvarkyti Dubijos gatvės galą. Deja, kaip dažnai atsitinka gyvenime, direktorius šioje įstaigoje pasikeitė, o naujasis gi (nepaisant ES direktyvų dėl geležinkelio pervažų naikinimo, prieš kelis šimtus metrų nusuko trasą būtent į Kuršėnų pervažą.

Pradedu galvoti: o gal taip padaryti įsakė Pentagonas? Juk jiems reikia kuo slaptesnio objekto.  O kas to nežino, kad jo žodis šimtą kartų svaresnis už kažkokių „batvinių“ valdžią? To „istorinio posūkio į kairę“ dėka Dubijos kelio trasoje liko ir toliau vešėti ten esama flora ir fauna. Tiesa niekas nedraudžia minimą gatvę tvarkyti dalimis. Bet nesiteisinti, kad nėra lėšų. Jų kol kas dar yra, tik ne visi suvokia, kur jas įdėti pirmiausia.

Gatvės pratęsimas būtinas. Kažkada dėl kelio nebuvimo praradome didžiulius pinigus, kuomet iš Afganistano perdislokuojama NATO kariuomenė atsisakė savo dalinius vežti per Šiaulius. Savaime aišku, atsižvelgusi, jog nesant tiesiam keliui į Klaipėdą, geriau vykti per kaimyninę Latviją. Ir šitaip kiekvienąkart Lietuva praranda pinigus, kurie tiesiog voliuojasi.

Dabar gi vėl. Mūsų miesto „pročiai“ nutarė, jog svarbesnis yra Rėkyvos kelias. Gi jūs, brangūs kuršėnkeliečiai, ir toliau stebėkite, kaip ne mūsų mieste dirbantieji traiško jūsų vaikus bei uostykite dėl sulėtinto eismo padidintą užterštą orą. Beje, kokio dar ten „sulėtinto? Čia pilna “kamikadzių” ir kitokio plauko kelio “spartuolių”. Esu rašęs VRM, kad čia reikia statyti greičio matavimo įrangą, kuri atsipirktų vos ne tą pačią dieną! Žinau, nes čia gyvenu.

Brangūs šiauliečiai! Neleiskime valdžiai jodinėti ant mūsų sprando. Negi gali „kabineto žiurkės“ žinoti, ko mūsų miestui reikia pirmiausia? Kol kas savivaldoje žinau tik vieną miesto prablemas suvokianti žmogų – miesto savivaldybės direktoriaus pavaduotoją. Apie mero aroganciją šįsyk nekalbėsiu, nes jūs galite apakti.


Patiko? Pasidalinkite!