Patiko? Pasidalinkite!

Augant migrantų srautui, Lietuvos žvalgyba mato didesnę riziką, kad į šalį gali patekti teroristų ir “Aleksandro Lukašenkos režimo užverbuotų žmonių”, sako Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis.

“Suprantu, kad negalime visiems uždėti štampų, jokiu būdu nelaikome visų nusikaltėliais ar šnipais, bet ta rizika atsiranda su didesniu pabėgėlių srautu”, – pažymėjo jis.

Šiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą bandė patekti penkis kartus daugiau migrantų nei per visus praėjusius metus. Anot Jauniškio, tai sukuria terorizmo riziką.

“Labai dažnai nežinome, kas įvažiuoja į mūsų šalį, sutikrinti faktus yra pakankamai sudėtinga, nes tie žmonės dažnai būna be dokumentų, meluoja apie savo profesiją, išsilavinimą. Šiuo aspektu VSD, atsakingam už terorizmo situaciją, reikėtų labai stipriai susirūpinti, ką mes ir darome“, – kalbėjo VSD vadovas.

Jauniškio teigimu, “Ryanair” lėktuvo nusileidimas Minske buvo “įžūlus ir akiplėšiškas” ir Lietuvos žvalgyba šiuo metu dirba siekdama gauti kuo tikslesnę informaciją apie įvykį. Tuo metų, pasak VSD vadovo, Vakarų reakcija į incidentą, pasak Jauniškio, “dar labiau stumtelėjo Baltarusiją į Rusijos pusę”.

“Taigi stebime vis gilesnę integraciją į bendrą valstybę. Visiškai nenustebčiau, jei greitu laiku būtų tam tikri procesai ir matysime Baltarusiją tiesiog kaip integracinę dalį Rusijos sudėtyje. Lietuvai tai reiškia, kad turėsime sieną su Rusija. Įsivaizduojama buferio zona tiesiog išnyks”, – teigė VSD vadovas.

Pastaruoju metu Lietuvos teisėsaugos pareigūnai dažnai praneša apie nelegalių migrantų antplūdį. Paprastai jie sulaikomi prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Lietuva be įrodymų tvirtina, kad Baltarusijos valdžios institucijos gali būti susijusios su tuo.

Savo ruožtu Baltarusijos valstybės sienos komiteto pirmosios vyriausiosios valdybos vadovas Andrejus Filatovas informaciją apie Baltarusijos pasieniečių nesąžiningą valstybės sienos apsaugą pavadino klastotė.

Pareiškimai apie migrantų srautus prasidėjo po Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos gegužės pabaigoje pasakytos kalbos, kurioje jis pareiškė, kad šalis yra kliūtis pervežti narkotikus ir nelegalius migrantus į Lietuvą, tačiau atsižvelgdamas į Vakarų spaudimą, Minskas gali pagalvoti, ar verta tai daryti toliau. Lietuvoje šie žodžiai buvo suvokiami kaip “grėsmė” iš Baltarusijos pusės, kuri neva ketina praleisti nelegalių imigrantų ir narkotikų srautą į Lietuvą.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!