Patiko? Pasidalinkite!

Apie tai anksčiau niekas nekalbėjo! Saugokite save ir artimuosius!
Bevielis ryšys Wi-fi, kuriuo prisijungiame prie interneto dabar naudojamas labai daug kur. Vienok, mažai kas žino, kad darbuotojai, aptarnaujantys Wi-fi ryšio sistemas naudojasi konkrečiomis instrukcijomis, padedančiomis maksimaliai apsaugoti nuo žalingo poveikio.

Bevielio interneto, kaip ir mobiliųjų telefonų, naudojimas kenkia žmogaus sveikatai, sako habilituotas fizinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys Jonas Grigas.

„Kai mes naudojame bevielį internetą, kompiuteriuose yra generatorius, kuris skleidžia spinduliuotes. Šie signalai veikia ir tą žmogų, kuris sėdi prie kompiuterio, jo smegenis, lytines liaukas“, – Žinių radijo laidoje „Atsakingas už gamtą“ sakė J.Grigas.

Atliko testą su vikšrais

Wi –Fi tinklas kenkia žmonėms, gyvūnams ir aplinkai. Viena mokinė ištisus metus stebėjo Wi-Fi tinklo įtaką miltinės kandies vikšrams. Ji augino šiuos vikšrus vienodomis sąlygomis, tačiau vieni buvo švitinami, kiti – ne, ir tikrino, skaičiavo, svėrė juos kas dvi dienas. Mokinė pastebėjo, kad nešvitinti vikšrai vystėsi normaliai, tačiau švitintų vikšrų mirtingumas buvo didesnis 18% .

„E-smogas“ Atliko matavimą su „Mezon“ tiekėjo maršrutizatoriumi 

Matuojam nuostabiai mus gundančio 4G bevielio interneto įrangą. Pasirinkome populiarų šios paslaugos tiekėją Lietuvos radijo ir televizijos centrą  su prekės ženklu MEZON.
Biure, kur įrengtas Mezon internetas, naudojamas  tiekėjo siūlomas maršrutizatorius SWC 9200 , kurio pagalba bevieliu Wi-Fi ryšiu sujungta keletas kompiuterių ir išmaniųjų telefonų.

Mezon router.png

Matuoti tenka keliose dažnių juostose:

  1. iki 2,5 GHz  matuojama Wi-Fi keliama apšvita
  2. Nuo 2 Ghz iki 10 Ghz   – WiMAX (Mezon interneto ryšio) keliama apšvita.

Bendra iki 2,5 Ghz dažnių juostoje apšvita
1 – 3 metrų atstumu nuo Mezon maršrutizatoriaus siekė 160 μW/m2.  (apie 80 μW/m2 gaunama iš kaimynų, ir tiek pat dar iš esamų įrenginių). Pagal IBN rekomendacijas saugi trumpalaikė apšvita 30 μW/m2 , ilgalaikė – iki 10 μW/m2.  Gana daug. Išjungus savo Wi-Fi įrenginius galima sumažinti per pusę.

Mezon veikia 3,5 Ghz juostoje. Matuojame dažnių juostą 2-10 Ghz.
Čia rezultatas radikaliai kitoks:

  • 50 cm atstumu nuo maršrutizatoriaus 39990 μW/m2 . Arčiau prietaisui signalas buvo per stiprus.
  • 2 m atstumu  – 7770 μW/m2
  • 5 m atstumu  – 6864 μW/m2

Tai – labai, labai daug. Praktiškai tas pats, kas be perstojo visą dieną kalbėti mobiliuoju arba stovėti šalia įjungtos mikrobangų krosnelės. 6 metrų atstumu saugi IBN rekomenduojama norma viršijama  beveik 700 kartų. Apie Lietuvoje egzistuojančias higienos normas ir jų vertinimą skaitykite čia.

Išvada: nenaudotinas arti žmonių. Būtinas pakankamas atstumas, kuris priklauso nuo kliūčių (sienų, langų)

O ką dabar daryti?

  1. Jei yra galimybė, naudokite laidinį internetą.
  2. Nusprendus naudoti MEZON ar panašų, modemą ar maršrutizatorių iškelkite į palėpę, balkoną, ūkinį pastatą. Statykite kuo toliau. Internetą nuo modemo ar maršrutizatoriaus atveskite laidu.
  3. 3G/4G USB modemams egzistuoja maršrutizatoriai, įgalinantys prijungti per didesnį atstumą laidu. Naudokite tokius sprendimus.
  4. Jei negalite nieko keisti, modemą ar maršrutizatorių įjunkite tik tada, kai internetas jums būtinas.
  5. Būtinai išjunkite visas bevieles komunikacijas naktį.

Saugokitės patys ir būkite sveiki !

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!