Patiko? Pasidalinkite!

Valstybių vadovai pirmą kartą pasikalbėjo telefonu nuo pat tada, kai Zelenskis užėmė prezidento pareigas

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ir JAV prezidentas Donaldas Trampas pasikalbėjo telefonu. Apie tai praneša Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

Trampas pasveikino Zelenskį su sėkmingais priešlaikiniais Parlamento rinkimais ir partijos “Liaudies tarnas” pergale. Amerikos lyderis pabrėžė, kad naujoji Ukrainos Vyriausybė galės pagerinti šalies tarptautinį įvaizdį ir atverti naujas Ukrainos ir JAV bendradarbiavimo galimybes.

Zelenskis padėkojo Trampui už tai, kad jis laikėsi sankcijų Rusijai išsaugojimo ir stiprinimo politikos.Šalių vadovai sutiko išsamiau aptarti Ukrainos ir Amerikos bendradarbiavimą Zelenskio vizito JAV metu.Anksčiau Ukrainos vadovas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.Šalys aptarė Ukrainos krizės sprendimą, galimybę tęsti kontaktus Normandijos formatu, taip pat “Ukrainos jūreivių išlaisvinimo” klausimą.

Kita vertus, apie oficialų abiejų šalių lyderių susitikimą kol kas nekalbama, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Birželio pradžioje Vladimiras Putinas paaiškino, kodėl jis nepasveikino Zelenskio su pergale prezidento rinkimuose. Kaip pabrėžė Rusijos lyderis, naujai išrinktas Ukrainos prezidentas tęsia jo pirmtako retoriką, ypač vadindamas Rusiją “prieše” ir “agresore”.

Dabar, pasak Vladimiro Putino, Ukrainos prezidentas turi “nuspręsti, ko jis nori pasiekti, ką jis nori padaryti”.Liepos 21 dieną Ukrainoje įvyko pirmalaikiai Aukščiausiosios Rados rinkimai. Ukrainos centrinė rinkimų komisija paskelbė galutinius rezultatus penktadienį, liepos 26 dieną.

Zelenskio partija “Liaudies tarnas” surinko 43,16 proc. balsų, laimėdama daugelyje regionų, išskyrus Donecko, Luhansko ir Lvovo.Į Radą taip pat pateko Jurijaus Boiko partija “Opozicijos platforma — už gyvenimą”, surinkusi 13,05 proc. balsų, buvusios šalies premjerės Julijos Tymošenko partija “Batkivščina” (8,18 proc.), buvusio prezidento Petro Porošenkos partija “Europos solidarumas” (8,1 proc.) ir muzikanto Sviatoslavo Vakarčiuko “Balsas” (5,82 proc.).

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!