Patiko? Pasidalinkite!

Įprastai spalio mėnesis yra įvairiaspalvių medžių lapų kritimo ir šalikų ištraukimo iš spintų metas, tačiau nuo šiol tai ir rekordinės šilumos mėnuo

Būtent taip, nes 2019 metų spalis tapo karščiausiu spalio mėnesiu per stebėjimų istoriją, tačiau ar tai dar gali ką nors nustebinti?

Europos sąjungos valdoma „Copernicus“ klimato kaitos tarnyba, šiuos atradimus paskelbė praėjusį antradienį ir kartu pabrėžė, kad šių metų spalis buvo 0,69°C šiltesnis už globalų vidurkį, nustatytą laikotarpiu nuo 1981 iki 2010 metų.

Toks yra mūsų dabartinis pasaulis: nesibaigiančių rekordus laužančių temperatūrų sąrašas.

9c270800.jpg

Vis dėlto, šis spalis nedaug aplenkė praėjusį karščiausią spalio mėnesį. 2015 metų spalį jis aplenkė vos 0,01°C ir labai gali būti, kad 2020 metų spalis parodys, kas yra tikrasis karštis.

Šįkart karštis buvo juntamas daugelyje skirtingų pasaulio vietų. Tai juto dalys rytų Europos, Arktis ir didelė dalis rytinės Antarktidos, kas visuomet yra ypatingai bloga žinia. Aukštesnės už vidutinę temperatūros taip pat buvo fiksuotos ir pietinėje Brazilijoje, pietų Afrikoje ir vakarų bei pietų Australijoje.

8305ea26.jpg

Tuo tarpu kai kuriose vakarų JAV vietovėse ir Kanadoje spalį temperatūros buvo žemiau vidutinės normos.

Ši naujiena paskelbta netrukus po žinios, kad 11000 mokslininkų paskelbė ypatingosios klimato kaitos padėties deklaraciją.

Gismeteo.lt


Patiko? Pasidalinkite!