Patiko? Pasidalinkite!

Galima sakyti 3:0 Venesuela laimi. Po dviejų bandymų, žlugo ir trečiasis bandymas. Antradienį Vašingtonas planavo kariniu perversmu pasiekti, kad Nicolas Maduras būtų nušalintas nuo valdžios. Amerikiečių pusė susitarė su aukšto rango Venesuelos kariuomenė vadais, kad jie areštuotų Madurą, jei jis atsisakytų bėgti į Kubą. Tačiau viskas žlugo. Venesuelos gynybos ministras suvaldė situaciją ir eilinis JAV-ES planas žlugo.

Ar bus bandoma Nicolas Maduro pašalinti ketvirtą kartą? Greičiausiai, kad bus, nes JAV su ES nebeturi naftos ir dujų donorių. Jiems tai labai svarbu, o tiems kurie vakarų žiniasklaidos yra užzombinti, kad neva Maduro nuvarė šalį iki skurdo ribos – primename, kad Venesuela kenčia nuo JAV ir ES sankcijų jau beveik 20 metų. JAV per savo vasales atiminėja kitų šalių bankuose laikomus Venesuelos santaupas ir tt.

Tiesiog JAV ir ES „kraugeriams” neįtinka Nicolas Maduro, kuris pasisako prieš teroristinę pasaulio tvarką. Tai yra didis savo šalies patriotas ir Prezidentas iš didžiosios raidės.

Venesuelai į pagalbą pasisiūlė Kinija ir Rusija, kurios jau apgynė Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą ir išvijo lauk iš Sirijos JAV ir ES organizuotas teroristines grupuotes. Sirijoje po truputį gyvenimas stojasi į savo vėžes, po nesėkmingų JAV ir ES bandymų užgrobti Sirijos gamtinius resursus ir nuversti Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą.

Ar Venesuelą puls JAV ir ES maitvanagiai priklausys ir nuo Kinijos, Indijos, Turkijos ir Rusijos pozicijos. Neatmetamas variantas, kad šis konfliktas gali peraugti į pasaulinio masto karinę katastrofą.

JAV tikrai nesusitaikys su tuo, kad kelis kartus iš eilės susimovė kaip kokie lūzeriai, o ES kaip šuniukai darys tai ką lieps JAV, nes būtent tiems šuniukams reikia kaulų, t.y, šiuo atveju naftos ir dujų. Kiek gi galima pirkti dujas iš teroristinės Rusijos

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!