Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 2 d. Minskas / Baltarusija nori turėti taikius ir draugiškus santykius su Lietuva. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šiandien tai sakė susitikime su buvusiu Lietuvos prezidentu, Europos Parlamento nariu Rolandu Paksu.

Valstybės vadovas pasveikino Rolandą Paksas Baltarusijoje, pažymėdamas, kad Lietuvos politikai retai atvyksta į Minską, kad kalbėtų apie dvišalių santykių problemas. Jis pareiškė, kad Baltarusija ir Lietuva turi bendrų požiūrių į įvairias temas ir nesutarimus dėl kai kurių klausimų. Tačiau, pasak prezidento, kaimyninėms šalims tai natūralu.

„Kadangi mes esame kaimynai ir jie nėra atrinkti, jie yra iš Viešpaties, mes turėsime gyventi kaip kaimynai, ar mums tai patinka, ar ne. Bendrauti ir kalbėti įvairiomis temomis, pradedant nuo bendros saugumo problemos regione (dabar, žinote, tai yra audringa Europoje), kita vertus, yra vietinių problemų. AE  yra labai aktuali tema Lietuvoje ir, kaip manome, labai politizuojama tema “, – sakė Aleksandras Lukašenka.

Valstybės vadovas įsitikinęs, kad Rolando Pakso vizitas į Baltarusiją bus gera pradžia aptarti esamas problemas. Tuo pačiu metu Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad prekybos ir ekonominiai santykiai visada yra dvišalio bendradarbiavimo tarp šalių pagrindas. „Nepaisant politinių skirtumų, jų lygis yra labai aukštas. Mes visada džiaugiamės galėdami pristatyti milijonus tonų prekių per Lietuvą, mes dirbome patogiai jūsų uostuose“, – sakė Aleksandras Lukašenka.

„Daug mūsų žmonių lanko Lietuvą turizmo tikslais ir niekada netrukdė lietuviams atvykti pas mus. ” Prezidentas pridūrė, kad Baltarusija ir Lietuva kažkada sudarė vieną valstybę, o bendra istorinė praeitis turėtų padėti plėtoti dvišalius santykius.

„Istorijoje turime ieškoti ko nors gero, dėl kurio galime pasikliauti. Ir mes turime daug šio gėrio. Pasitikėkime jais ir sukursime tuos pačius gerus santykius ateityje“, – sakė Baltarusijos lyderis.

Susitikimo metu Rolandas Paksas pažymėjo, kad į Baltarusiją atvyko su svajone – demilitarizuoti Baltijos regioną ir užmegzti glaudų valstybių bendradarbiavimą.

Praėjusių metų pabaigoje EP narys aptarė šią temą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o ateityje planuoja surengti susitikimus su Vokietijos, JAV ir kitų šalių vadovais.

„Esu susirūpinęs dėl padėties regione. Matau, kad kariniai “ereliai” (nesvarbu, kurioje pusėje) norėtų pradėti karą tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos šiame regione“, – po susitikimo su Baltarusijos valstybės vadovu jis žurnalistams sakė.

Tam tikros jėgos Lietuvoje naudojasi Baltarusijos atominės elektrinės statyba politiniais tikslais – Paksas

Tam tikros jėgos Lietuvoje naudojasi Baltarusijos atominės elektrinės statyba, kad pasiektų politinius tikslus. Buvęs Lietuvos prezidentas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas žurnalistams sakė, po susitikimo su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka.

„Ne paslaptis, kad tam tikros politinės jėgos Lietuvoje naudoja atominės elektrinės statybą politiniams tikslams pasiekti. Nemanau, kad baltarusiai stato nesaugią stotį. Aš asmeniškai esu branduolinės energijos rėmėjas“, – sakė Rolandas Paksas.

EP narys mano, kad būtina nutraukti Lietuvos pusės nepasitikėjimą. Todėl, jo nuomone, Baltarusijos AE statybos procesas turėtų būti kuo skaidresnis. „Aš pasiūliau Pirmininkui sukurti galingiausią tarptautinę ekspertų grupę iš visų šalių, turinčių patirties nuolat stebėti atominę elektrinę“, – pažymėjo politikas. „Suprantu, kad ši stotis bus pastatyta, kad ji veiks ir viskas bus skaidru. “

belat.by inf.


Patiko? Pasidalinkite!