Patiko? Pasidalinkite!

Valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai likus vos kelioms dienoms iki Prezidento rinkimų Seimui pateikė projektus, siūlančius Muitinės departamento bei teritorinių muitinių vadovams skirti valstybines pensijas ir papildomas garantijas. Taip pat siūloma valstybines pensijas skirti ir kai kuriems kitiems muitinės darbuotojams.

„Lietuvos mokslininkai ir ekspertai ne kartą kritikavo mūsų pensijų sistemą, kad ji – griozdiška, nevieninga, su daugybe išimčių ir netgi tarptautiniai ekspertai neigiamai įvertino mūsų pensijų skyrimo tvarką. Tokie siūlymai tik dar labiau iškraipytų visą sistemą, juolab, kad „valstiečiai“ nori pakeisti kai kurių muitinės darbuotojų statusą ir prilyginti juos statutiniams pareigūnams atbuline data. Toks precedentas prieštarauja logikai, ir Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasisakęs, kad įstatymai atbuline data netaikomi“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Pasak socialdemokrato, paskyrus valstybines pensijas, pareigūnai gaus ne tik senatvės pensijas kaip kiti pensininkai, bet plius ir valstybines pareigūnų pensijas, kurios paprastai yra didesnės už „Sodros“ skaičiuojamas. Tokiu būdu pareigūnai tampa privilegijuotais – daugiau nei dvigubas pensijas gaunančiais piliečiais.

„Vėl valstybėje kuriamos išskirtinės žmonių grupės, gaunančios didesnes pajamas ir privilegijas. Prie Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio taip pamaloninami pareigūnai ir, matyt, neatsitiktinai tai daroma rinkimų metu“, – teigia A. Sysas.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!