Patiko? Pasidalinkite!

Šeštadienį užfiksuotas koronaviruso proveržis, 7 valandos Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis patvirtnta 90 naujų užsikrėtimo atvejų 

Lietuvoje patvirtinta 1239 užsikrėtimų COVID-19. Penktadienio rytą šalyje buvo 1149 užsikrėtusieji. Lietuvoje pasveikusių – 228, o mirusių – 33. Per parą Lietuvoje ištirta 5715 ėminių. Iki šiol iš viso ištirta 58816 ėminių.

A. Veryga paskubėjo pasigirti

„Iš tiesų tai yra geri skaičiai ir vis daugiau ženklų, kurie rodo, kad Lietuva yra sėkmingai stabilizavusi situaciją iki šio momento. Mes viską vertiname tikrai labai atsargiai, bet kada situacija gali pakrypti į blogąją pusę. Viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, kaip mes elgsimės. Bet, kaip mes vertiname, Lietuva savo susirgimų piką jau tikrai yra pasiekusi, nes didesnio plitimo nebėra ir ilgesnį laiką mes jo nebefiksuojame“, – sakė A. Veryga.

Paskubėta ir su parduotuvių atidarymu

Švelninant karantino režimą, atnaujinamas dalies reabilitacijos paslaugų vaikams ir suaugusiesiems teikimas.

Numatyta, kad suaugusiesiems ir vaikams reikalinga visų tipų stacionarinė medicininė reabilitacija galės būti teikiama tose įstaigose, kur jie iki tol gydyti, t.y. neperkeliant jų į kitas įstaigas.

Šiuo metu vertinamos galimybės, kokiais etapais vėl būtų pradedamos teikti tam tikros sveikatos priežiūros paslaugos. Šis žingsnis turi būti labai gerai apgalvotas ir apskaičiuotas. Juk visi suprantame, kad mėnuo, kalbant apie žmonių sveikatos problemas ir suspenduotą jų teikimą, yra tikrai daug.

Tad jau artimiausiu metu bus priimti sprendimai, kada vienos ar kitos paslaugos pacientams vėl bus teikiamos ir kokia tvarka, siekiant valdyti grėsmes, – penktadienį teigė A. Veryga.

Pasaulyje nesimato jokių koronaviruso mažėjimo tendencijų

Pasaulyje koronaviruso aukų skaičius šeštadienio rytą viršijo 154 tūkst., beveik du trečdaliai šių mirčių užfiksuoti Europoje. Iš viso pasaulyje užregistruota per 2,26 mln. užsikrėtimo atvejų. JAV užsikrėtusių skaičius jau pasiekė 710 tūkst., mirė 37 tūkst.

Apie karantino sumažinimus negali būti nei kalbos, o prekybos centrų atidarymas, parodė, kad valdžia yra priklausoma nuo verslo. Skaičiai rodo, kad situacija tikrai nepasiekė piko ir neaišku kada tai įvyks.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!