Patiko? Pasidalinkite!

Europos Komisija paskleidė „raminančią” informaciją:

EK savo ruožtu, pradeda kovoti su dezinformacija glaudžiai bendradarbiaudama su interneto platformomis. Raginame jas pirmiausia teikti patikimų šaltinių informaciją, nustumti žemyn turinį, kuris, patikrinus faktus, pripažintas neteisingu ar klaidinamu ir šalinti neteisėtą turinį arba turinį, dėl kurio galėtų būti padaryta fizinė žala.

Nėra ryšio tarp koronaviruso ir 5G technologijos

ES turi aukščiausius vartotojų apsaugos standartus pasaulyje. Būtent todėl galime eiti į parduotuvę ir pasitikėti perkamais produktais. 5G technologija turi atitikti šiuos neįtikėtinai aukštus standartus. Tiesą sakant, mūsų standartai gerokai viršija standartus, grindžiamus tarptautiniais moksliniais įrodymais, nes ES daugiausia dėmesio skiriama žmonėms.

Nėra ryšio tarp 5G technologijos ir COVID-19. Koronavirusas – tai virusas, kuris plinta tarp žmonių per lašelius, kuriuos žmonės iščiaudi, iškosti ar iškvepia. 5G yra naujos kartos judriojo ryšio tinklo technologija, perduodama nejonizuojančiomis radijo bangomis. Nėra jokių įrodymų, kad 5G technologija kenktų žmonių sveikatai. Koronaviruso protrūkis Kinijos Vuhano mieste nesusijęs su 5G, manoma, kad jis kilo didmeninėje jūros gėrybių rinkoje.

– Faktų dėl 5G technologijos ir naujo koronaviruso patikrinimas (AFP)

Niekas nesinaudoja koronaviruso sukelta krize kaip dingstimi pradėti taikyti masinę vakcinaciją

Kol kas nėra nei vakcinos nuo koronaviruso, nei vaistų nuo jo sukeltos ligos. ES jau sutelkė 140 mln. EUR vakcinos ir gydymo paieškų moksliniams tyrimams. Vakcinacija yra vienas iš didžiausių visuomenės sveikatos pasiekimų. Kasmet visame pasaulyje vakcinacija apsaugo nuo mirties bent 2-3 milijonus žmonių, o dar daugiau žmonių išvengia luošinančių visą gyvenimą trunkančių ligų.

Nors ES aktyviai propaguoja nuostatą, kad skiepai yra veiksmingi, nėra planuojama įvesti masinę vakcinaciją. Kita vertus, yra daug žmonių, skleidžiančių mokslu nepagrįstus prieš skiepus nukreiptus teiginius. Šie teiginiai provokuoja emocines reakcijas, sukelia baimę ir daro didelę žalą visuomenės sveikatai.

BV komentaras: Laikas parodys, ar EK melavo dėl masinės vakcinacijos, ar ne. Taip pat neužsimenama apie skiepų žalą sveikatai.

Šiuo metu nėra jokio žinomo koronaviruso sukeltos ligos gydymo būdo

Vadovavimasis medicininiu patarimu iš nepažįstamų ar nepatikimų šaltinių gali būti pavojingas jūsų sveikatai ir sukelti nepagrįstų abejonių kitiems dėl itin svarbių vaistų ar medicinos įrangos, kurių jiems reikia, būtinumo. Venkite bet kokio gydymo, kuris nebuvo kruopščiai ištirtas, patvirtintas ir plačiai taikomas. Jei įprastinėmis sąlygomis nepasitikėtumėte tokiu gydymu, nepasitikėkite juo ir dabar!

Patarimai sveikatos klausimais turėtų būti gaunami tik iš patikimų šaltinių, pavyzdžiui, nacionalinių visuomenės sveikatos institucijų, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) arba Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC). Prieš pasidalydami bet kokia socialinėje žiniasklaidoje matoma informacija apie gydymo būdus pagalvokite dar kartą ir, kad būtumėte tikri, surinkite ir pasitikrinkite informaciją apie naujus gydymo pasiekimus patikimuose šaltiniuose. Visi esame vienoje valtyje ir neturime kliautis klaidinga informacija apie gydymą, – pranešė Europos Komisija.

Ar sutinkate su šia „raminančia” Europos Komisijos informacija?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!