Patiko? Pasidalinkite!

Sankcijas gegužę Baltarusijai paskelbė ES, JAV, Jungtinė Karalystė, Kanada, Šveicarija, Norvegija po to, kai gegužę pagal Minsko rekomendacijas nusileido Airijos aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Vakarai labiausiai supyko, kai buvo  areštuotas lėktuve skridęs jų finansuojamas perversmų Baltarusijoje organizatorius, tinklaraštininkas – Ramanas Protasevičius.

Aleksandras Lukašenka panaikino bendrovės „Belorusneft“ pavaldumą koncernui „Belneftechim“, kuriam taikomos JAV sankcijos.

Naujajame dokumente neliko 2006 m. dekrete buvusio punkto, numatančio, kad „gamybos asociacija yra pavaldi Baltarusijos valstybiniam naftos ir chemijos koncernui“ ir nuostatos, kad įmonės generalinį direktorių skiria ir atleidžia „Belneftechim“ vadovas, suderinęs su šalies prezidentu.

Įvesdami sankcijas, Vakarai manė, kad jos gali kasmet Baltarusijai padaryti po kelis milijardus eurų nuostolių. Lukašenka dėl patirtų sankcijų buvo priverstas nutraukti Baltarusijos – Lietuvos sienos apsaugą nuo plūstančių migrantų, o pinigus kurie buvo skiriami pasienio apsaugai nukreipė į Vakarų sankcijų partirtiems nuostoliams kompensuoti.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!