Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad NATO kuriama karinė grupuotė siekiant „užgrobti vakarų Baltarusijos žemes”, praneša Sputnik Baltarusija.

Praėjusią savaitę Lukašenka, remdamasis informacija, kurią jis gavo iš Baltarusijos specialiųjų tarnybų, sakė, kad Varšuva anksčiau prašė NATO sukurti specialias pajėgas Baltijos šalių ir Lenkijos armijose kovai su Baltarusijos valdžia. Rugpjūtį Lukašenka apkaltino Lenkiją ketinimu aneksuoti Gardino sritį.

„NATO kuriama karinė grupuotė siekiant užgrobti vakarų Baltarusijos žemes”, – teigė prezidentas. Papasakykite, kaip į tai reaguoti?”

Kalbėdamas apie padėties Baltarusijoje pablogėjimą, Lukašenka teigė, kad jį sukėlė išorinis kišimasis. „Kalbama apie, cituoju, „istorinį baltarusių žemių priklausymą Lenkijai”. Tai jau deklaruojama atvirai. Pasirodo, ten, kur šiandien gyvename, šios žemės mums nepriklauso. Aišku kam. Jie veikia šia kryptimi”, – sakė Baltarusijos lyderis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Baltarusijos valdininkai „nepagrįstai” kaltina NATO karinės galios didinimu regione. Jo nuomone, Minskas naudojasi išorine grėsme „norėdamas sutramdyti protestuotojus”.

Prasidėjus protestams Baltarusijoje, Lietuvoje, netoli kaimyninės šalies sienos, buvo surengtos kelios NATO pratybos. Reaguodamas į tai, Minskas buvo priverstas stiprinti sienų su Vakarų valstybėmis apsaugą.

NATO nuolat didina kontingentų skaičių šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai „Rusijos grėsme”, nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!