Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius sulaukė aibės kreipimųsi iš smulkiojo verslo dėl pasirinktų priemonių kovoje su koronaviruso plitimu: „Smulkieji verslininkai labai nusivylę ir pasipiktinę sudarytomis nelygiomis sąlygomis verslui. Pirmojo karantino metu analogiškus Vyriausybės veiksmus dar buvo galima bent iš dalies pateisinti tuo, kad situacija buvo nauja, vyravo nežinia, tačiau dabar tam nėra jokių pateisinimų. Vyriausybė net nesistengia pateikti kokius nors racionalius argumentus dėl sudarytų diskriminacinių sąlygų. O ir ką čia pagrįsi, akivaizdu, kad tam nėra jokių argumentų.“

Atsižvelgdamas į iš verslo ir gyventojų gautas nuomones A. Butkevičius Vyriausybei išsiuntė raštą su pasiūlymais dėl karantino priemonių. Seimo narys pateikė 4 pasiūlymus:

  1. Leisti veikti turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, kurios sugeba užtikrinti saugius atstumus bei kitus epidemiologinės saugos reikalavimus, analogiškus didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėms.

  2. Leisti veikti grožio ir individualioms sveikatingumo paslaugoms šalies savivaldybėse, kuriose susirgimų skaičius minimalus, įstaigoms laikantis epidemiologinės saugos reikalavimų. Apsiribojimas dalimi savivaldybių leistų pratestuoti situaciją ir objektyviai įvertinti šių verslų keliamą grėsmę. Kadangi judėjimo ribojimai tarp savivaldybių išlieka, susirgimų skaičiaus padidėjimo rizika liktų šių savivaldybių ribose.

  3. Operatyviai organizuoti patikrinimus didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėse, atsižvelgiant į tai, kad šiose prekybos vietose pastaruoju metu jaučiamas atsipalaidavimas ir akivaizdžiai ignoruojami pirkėjų skaičiaus bei saugaus atstumo išlaikymo reikalavimai.

  4. Ne atgrasyti, o skatinti gyventojus laiką leisti lauke, nuolat primenant apie galiojančius saugos reikalavimus.

Į Seimo narį besikreipusius gyventojus ypač piktina raginimas atsisakyti laisvalaikio leidimo lauke. „Siūlau ne vaikus vaikyti nuo kalniukų, o pirkėjus iš parduotuvių. Nė ant vieno kalniuko nėra tiek žmonių ir tokiu tankiu, kaip didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse“, – perduoda gyventojų nuomones A. Butkevičius.

Parlamentaro įsitikinimu, Vyriausybė kol kas neišnaudoja atsiradusių galimybių karantino priemonėms atlaisvinti: „Žadėta eiti žingsnis po žingsnio atlaisvinimo link, bet nieko panašaus nematyti. Raginu Vyriausybę imtis politinės atsakomybės, nepermetant jos, nors ir puikiai savo sritį išmanantiems, tačiau siauros srities ekspertams.“

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!