Patiko? Pasidalinkite!

Viename Anglijos mieste gyvenantys lietuviai tikina, kad britų požiūris į juos pasikeitė iš karto po oficialios „Brexit“ datos: norint susitvarkyti įprastinius reikalus vietiniai išsigalvoja savas taisykles ir net nesiruošia padėti svetimšaliams. „Tik dėl to, kad mes – imigrantai“, – įsitikinusi su ANGLIJA.today redakcija susisiekusi moteris.

Lietuvė neranda kito paaiškinimo veterinarijos klinikos darbuotojų elgesiui – šie tiesiog atsisakė suteikti jai paslaugą, o argumentuodami savo sprendimą pasakė išgalvotas taisykles.

Tuo tarpu į pirštu rodomus įstatymus nekreipia dėmesio.

„Vietinės taisyklės – negalioja, Europos Sąjungos nustatyta tvarka – nė motais.

Tyčiojasi iš mūsų, ne kitaip“, – pasakojo lietuvė.

Reikalavimą išsigalvojo

Daugybę metų Jungtinėje Karalystėje gyvenanti ir tarptautiniu gyvūnų pervežimu užsiimanti lietuvė puikiai išmano šio proceso taisykles bei subtilybes, o po sausio 31-osios dar kartą pasidomėjo, ar tvarka nesikeitė.

Gavusi patvirtinimą, jog iki metų pabaigos permainų nebus, ji drąsiai nuėjo į vidurio Anglijos miesto veterinarijos kliniką ir paprašė išduoti reikiamus dokumentus į Lietuvą gabenamam šuniukui.

Ir labai nustebo, mat specialistai tai daryti atsisakė.

„Jie pareikalavo, kad gyvūnui būtų atlikti kraujo tyrimai. Be jų atsisakė tvirtinti dokumentus, būtinus šuniuko pervežimui“, – pasakojo moteris.

Sulaukusi tokio atsakymo ji dar kartą pasidomėjo galiojančia tvarka, kreipėsi į gyvūnų veisėjus, patikros punktą prie eurotunelio, tikrino JK vyriausybės reikalavimus – visur atsakymas buvo tas pats: kraujo tyrimai nereikalingi, jų prireiks tik nuo 2021 metų ir tik tuo atveju, jeigu Britanija „Brexit“ derybų metu nepasieks reikiamų susitarimų.

„Tačiau tos klinikos veterinarai kaip užsikirtę kartojo, kad šie tyrimai reikalingi. Jie kainuoja 150 svarų sterlingų“, – sakė lietuvė.

Anot jos, panašius reikalavimus kėlė ir kitos miesto veterinarijos klinikos – lietuvė suskaičiavo mažiausiai 5, kurios jai atsisakė suteikti paslaugą nepaisydamos galiojančios tvarkos.

Tik pradėjus grasinti teismais už JK įstatymų nepaisymą gyvūno dokumentai vienoje klinikoje buvo skubiai sutvarkyti.

Atsisako tik imigrantams?

Moteris tikina, jog ruošiasi paslaugas teikti atsisakiusias klinikas apskųsti.

Jungtinėje Karalystėje veterinarų veiklą kontroliuoja ir jų elgesį vertina Karališkasis veterinarijos gydytojų koledžas (Royal College of Veterinary Surgeons, RCVC), iš šios profesijos atstovų reikalaujantis ne tik tinkamo išsilavinimo bei žinių, bet ir aukštų paslaugų teikimo standartų.

Lietuvė mano, jog artimiausiu metu į panašius spąstus gali įkliūti daugiau Anglijoje gyvenančių tautiečių.

„Šią istoriją reikia paviešinti dėl kelių priežasčių.

Pirma, su gyvūnais į Lietuvą keliaujantys žmonės gali patekti į tokią pačią situaciją ir bus priversti mokėti pinigus už tai, ko nereikia.

Antra, nemalonumų gali kilti vežėjams.

Trečia, reikia vietiniams parodyti, jog imigrantai išmano šios šalies įstatymus. Dar geriau nei jie patys“, – kalbėjo Anglijos lietuvė.

Vis dėlto net ir sėkmingai išsprendus šį nesusipratimą moteris nesidžiaugia – ji įsitikinusi, kad tai ženklas, jog imigrantams šioje šalyje prasideda neramios dienos.

„Siaubas, kas čia mūsų, imigrantų laukia. Esu tikra, kad toks klinikos darbuotojų elgesys susijęs su „Brexit“ ir mano kilme, juk anksčiau tokių problemų nekilo“, – nuomone dalijosi lietuvė.

O kas, jeigu…

Po oficialios „Brexit“ datos – sausios 31-osios – JK vyriausybė išplatino atskirą pranešimą žmonėms, kurie keliauja su savo augintiniais iš ir į Europos Sąjungos šalis.

Pabrėžiama, kad iki šių metų pabaigos niekas nesikeičia, o kaip bus nuo 2021-ųjų, dar nežinia: šios srities reguliavimas ateityje priklausys nuo „Brexit“ derybų tarp britų ir bendrijos.

Viena iš galimų baigčių – JK bus pašalinta iš bendrų ES susitarimų, o tai reikštų, jog gyvūnų kelionės gerokai apsunktų.

Vyriausybės interneto svetainėje tokiam variantui dedikuotas atskiras skyrius „Jeigu JK taps į sąrašą neįtraukta šalimi“.

„Dabartinis ES gyvūno pasas, išduotas JK, taps negaliojančiu“, – skelbia paryškintas pirmasis skyriaus sakinys.

Vėliau nurodomi kiti žingsniai – keliaujantis gyvūnas turėtų gauti mikročipą su identifikaciniais duomenimis, būti paskiepytas nuo pasiutligės mažiausiai 30 dienų iki kelionės, būtų privalomas kraujo tyrimas ES sertifikuotoje klinikoje.

Gavus teigiamą kraujo tyrimo atsakymą reikėtų laukti bent 3 mėnesius ir tik tuomet augintinis galėtų keliauti į ES šalis pasirūpinus veterinaro pažymos kopija su kraujo tyrimo paėmimo data.

Perspėjama – neatlikus šių reikalavimų gyvūnas į ES teritoriją įvažiuoti negalės.

ANGLIJA.today

 


Patiko? Pasidalinkite!