Patiko? Pasidalinkite!

Viešai žinoma ir didelė gėda – Lietuva vis dar nėra teisinė valstybė. Tai valstybė, kuriai nusispjaut ant tarptautinių įsipareigojimų, todėl nevykdomi tarptautinių teismų sprendimai, konkrečiai – Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Komiteto (JTŽTK) sprendimai Lietuvai.

Apie tai laidoje „Aktualus skambutis“ pasikalbėjo advokatas, profesorius Stanislovas Tomas ir laidos vedėjas Audrius Nakas.

Buvo prisimintas Lietuvos vyriausybės atstovės Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) Karolinos Bubnytės skleidžiamas melas Seimo nariams, kad JTŽTK sprendimai tėra rekomendacinio pobūdžio, nors visi labai gerai žino, kad jie yra privalomi.

Karolina Bubnytė
Karolina Bubnytė

Ko reikia, kad JTŽTK nuosprendžiai būtų pradėti vykdyti? Pačių žmonių aktyvumo – visi kartu turime siekti, kad Lietuva po truputėlį pradėtų darytis teisine valstybe, o ne būti Europos pastumdėle.

Laidos pabaigoje dar kartą primenamas ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjo, Landsbergistų partijos atstovo, vieno iš šimtui metų įsilaptinusių Arvydo Anušausko (agentūrinis slapyvardis Anusas) minties tritaškiai Seimo salėje.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!