Patiko? Pasidalinkite!

Važiuojant per Lietuvą galima pamatyti, kad ant vandens bokštų stūkso “miškai” antenų. Daugelis jų – mobilaus ryšio operatorių imtuvai ir siųstuvai

Vanduo yra būtinas gyvybei – jis nepamainomas mitybos komponentas, mat gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų.

Niekas žmogaus organizme daugiau neatlieka tiek daug įvairiausių funkcijų kaip vanduo: jis yra būtinas fiziologiniams virškinimo ir šalinimo procesams, palaiko ląstelinių skysčių fizinį ir cheminį pastovumą, palaiko nekintančią kūno temperatūrą. Į vandens stygių labai jautriai reaguoja smegenys, kurių sudėtyje yra 85 proc. vandens. Nors smegenys sudaro tik 2 proc. žmogaus kūno masės, tačiau vandens ir deguonies sunaudoja iki 20 proc. viso organizmo poreikio.

O kokį poveikį šių antenų skleidžiama spinduliuotė daro vandeniui, kurį geria ir suaugę žmonės, ir maži vaikai?

Klaipėdos departamento saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Giedraitis aiškina, kad poveikio žmonėms nėra, nes bangos sklinda tik tame aukštyje, kur įrengtos antenos. Jo žodžiais, Pasaulinė sveikatos organizacija, atlikusi tyrimus dėl antenų spinduliuotės, nepatvirtino, kad antenos turi poveikį sveikatai, bet apie vandenį yra visiškai nutylima.

Kaip Jūs manote, mielieji, ar šios antenos pagerina vandens kokybę, ar pablogina? Gal turite daugiau informacijos apie šių antenų poveikį vandeniui? Pasidalinkite.

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!