Patiko? Pasidalinkite!

„Dibk – pirk – mirk“, toks turėtų būti kompanijos „Apple“ tikrasis šūkis. Skandalas kilo 2017 metų gruodžio mėnesį, kai „Apple“ pripažino, kad jos naujausia „iOS“ programinė įranga lėtina senesnių telefonų su senesniais akumuliatoriaus veikimą.

„Apple“ slapta privertė klientus įsigyti naujus telefonus greičiau nei tai buvo būtina, o kilusi pasipiktinimo banga privertė „Apple“ atnaujinti savo programinę įrangą ir pasiūlyti dideles nuolaidas keičiant akumuliatorius,- pranešė Vokietijos naujienų agentūros portalas Deutsche Welle

Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą 2018 metų sausį asociacijos „Halt Planned Obsolescence“ (HOP) prašymu. „IPhone“ savininkams nebuvo pranešta, kad diegiant „iOS“ naujinius (versijas 10.2.1 ir 11.2) gali sulėtėti jų įrenginių veikimas“, – sakoma Prancūzijos Konkurencijos, vartotojų apsaugos ir kovos su sukčiavimu departamento prie Ekonomikos ministerijos pranešime.

Jie taip pat pridūrė, kad svarstys galimybę „iPhone“ klientų vardu pateikti pretenzijas dėl papildomos žalos atlyginimo.

Prancūzijos vartotojų teisių apsaugos institucija 2020.02.07 pranešė, kad „Apple“ sutiko sumokėti 25 mln. eurų baudą už tai, kad neinformavo „iPhone“ naudotojų apie tai, jog programinės įrangos atnaujinimai lėtino senesnių įrenginių veikimą.

Parengta pagal dw.com inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!