Patiko? Pasidalinkite!

Prieš rinkimus Gitanas Nausėda pasisakė už aktyvesnį politinį dialogą su Baltarusija. Dvišaliai Lietuvos ir Baltarusijos santykiai buvo įšaldyti dėl Astravo AE Dalios Grybauskaitės dėka, nors Baltarusijos atominė elektrinė (Astravo AE) pradėta statyti tuo metu, kai valdžioje buvo konservatoriai.

Tada premjeru buvo Andrius Kubilius, kuris anuomet buvo dažnas Baltarusijos svečias. Jis ne tik pietavo su A. Lukašenka, bet ir su tuometiniu ministru pirmininku Sergejumi Sidorskiu surengė dviračių žygį į Astravą, o grįžęs ramino Lietuvius, kad ten nieko blogo nevyksta.

Lapkričio 19 dieną Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda surengė susitikimą dėl politinių Vilniaus pozicijos santykių Minsko ir Kijevo atžvilgiu. Jame, be kita ko, aptarti lapkričio 17 dienos Baltarusijoje vykusių parlamento rinkimų rezultatai. Skaisgirytė pažymėjo, kad šie rinkimai nebuvo laisvi.

Gaunasi taip, kad Baltarusijoje vykę rinkimai nebuvo laisvi. Kuria prasme? Žmonės buvo verčiami? Skatinami alumi, skalbimo milteliais? Pratęstas balsavimo laikas, kaip stojimo į ES referendume? Nedalino niekas šokoladukų prekybos centruose už 1 rublį?

Lietuva yra pasirengusi dialogui su Baltarusija, išlaikydama savo principus. Tai pareiškė Lietuvos prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė, praneša TASS.

„Nausėda lieka atviras dialogui su Baltarusija, bet esą raudonos linijos – Astravo atominė elektrinė ir žmogaus teisės – išlieka”, — pridūrė diplomatė.

Dėl Astravo Gitanas Nausėda lai nebesvaigsta: buvo laikas, kada galėjo ją sustabdyti – jo gerbiami konservatoriai su „tulpe”.

O dėl žmogaus teisių pažeidimų, reiktų gal priminti, kad Lietuvoje veikė slapti CŽV kalėjimai, kuriuose buvo kankinami žmonės ir už jų kankinimą sumokėjo visi Lietuvos žmonės.

Gal Gitanui Nausėdai priminti, kaip Lietuvoje už kitokią, nei JAV nuomonę yra persekiojami žmonės, jų namuose daromos kratos, sulaikomi ir be pareikštų kaltinimų laikomi kalėjimuose.

Kusaitės byla labai geras pavyzdys, kai mergaitę tąsė po teismus, o paskui pasirodo, kad ji nekalta. Kitas pavyzdys – Neringos Venckienės byla, nuskambėjusi per visą pasaulį…

Gitanui Nausėdai reikia priminti, kad su pirmąja ponia Diana Nausėdiene po oficialaus vizito Japonijoje užsuko į Pietų Korėją aplankyti studijuojančios dukros. O tuo tarpu Alytuje degė padangų gamykla.

Gal ponas Gitanas Nausėda dar nesupranta, kad Jis yra šalies vadovas, o ne Skandinavų ar JAV halujus.

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!