Patiko? Pasidalinkite!

Įdomi ta šalis Lietuva

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl JAV CŽV kalėjimo veikimo Lietuvoje, nes esą jo nė nebuvo. Tačiau Vyriausybė nusprendė sumokėti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) priteistą 130 tūkst. eurų kompensaciją palestiniečiui, kuris kalėjo CŽV kalėjime Lietuvoje.

15min.lt keletą kartų kartojo, kad CŽV kalėjimo Lietuvoje nebuvo

VSD vadovas įrodė, kad kraujo ant sienų nerado kai lankėsi. „Aš pats esu tame tariamame kalėjime buvęs ir ne kartą, aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų ar dar kažko. Man ten įtarimų nekilo. Bet kaip ten bebūtų, gal kam nors naudinga tuos burbulus pūsti… yra kaip yra. Turi prokuratūra padaryti savo galutines išvadas“, – interviu BNS sakė D.Jauniškis.

O kodėl VSD vadas D.Jauniškis prakalbo apie kraują? Apie jį niekur nėra užsiminta ir niekas nerašė, kad ten buvo kankinta tokiais būdais, kad sienos krauju taškėsi. O D.Jauniškis čia apsimeta tokiu dunduku ar rimtai tikėjosi žiniasklaidoje pasklidus informacijai apie slaptus kalėjimus, ten nuvykus rasti nenuvalytas ir neperdažytas sienas.

15min.lt toliau rašo, kad slapto CŽV kalėjimo nebuvo

2000–2005 metais Seimo pirmininku buvęs ir laikinai prezidento pareigas ėjęs Artūras Paulauskas teigia, kad Lietuvoje CŽV kalėjimo teroristams nebuvo.

Ir dar daug kartų rašė 15min.lt, kad slapto CŽV kalėjimo nebuvo

V.Adamkus sako esąs tikras, kad Lietuvoje CŽV kalėjimo nebuvo.

Įdomiai gaunasi, kalėjimo nebuvo, bet Vyriausybė nusprendė sumokėti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) priteistą 130 tūkst. eurų kompensaciją palestiniečiui, kuris kalėjo CŽV kalėjime Lietuvoje.

Buvo, net ir tokių pranešimų, kad “Lietuva sutinka su Strasbūro teismo sprendimu, tačiau nežino, kaip pervesti pinigus”, – pranešė LRT

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius tikina, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą byloje „Abu Zubaydah prieš Lietuvą“ Lietuvai teks įvykdyti, nes kito pasirinkimo jau nebeturi. Pasak ministro, įdomiausia yra tai, kad dar neaišku, kaip reikės pervesti priteistus pinigus.

EŽTT teisėjas E.Kūris “galiu savo kepurę suvalgyti, jei Lietuvoje CŽV kalėjimo nebuvo”

„Tarptautinis teismas nustatė, be jokios abejonės, kad kalėjimas buvo. Tarptautinis teismas, pasvėręs visas tikimybes, nustatė, kad tas konkretus asmuo, kuris laimėjo bylą prieš Lietuvą, ten irgi buvo atvežtas ir laikomas, o kažkas iš Lietuvos išvežtas, užsimerkus tam tikroms Lietuvos tarnyboms. Kas tose tarnybose priiminėja sprendimus, nebūčiau toks greitas sakyti, kad turėjo privalomai žinoti policijos generalinis komisaras, kažkodėl nemanau, kad apie visa tai turėjo žinoti būtent tas pareigūnas. Bet buvo pareigūnai, kurie žinojo. Tikrai buvo, tikrai buvo. Kaip dukart du. Galiu savo kepurę suvalgyti, jei niekas Lietuvoje nežinojo ir kalėjimo nebuvo“, – Žinių radijuje kalbėjo EŽTT teisėjas E. Kūris.

A.Anušauskas išsidavė

tv3.lt pranešė, kad:

2009 m. parlamentiniams tyrimui dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje vadovavęs Seimo narys Arvydas Anušauskas teigia, kad, šį klausimą aptariant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, buvo vieningas nusistatymas skųsti teismo nuostatą. „Nes pripažinimas, kad būtent tas konkretus žmogus buvo slapta atvežtas į Lietuva, pagrįstas daugiau prielaidomis ir ne iki galo išslaptinta JAV Senato ataskaitoje, kur viskas paslėptas po pseudonimais. Ten neįvardijamas kokioje šalyje, kokiame mieste. Kadangi daug prielaidų, buvo toks nusistatymas skųsti teismo sprendimą. Tačiau, kaip matome, pozicija buvo pakeista“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Anušauskas. Tuo metu pats 2009 m. vykdytas tyrimas, anot A. Anušausko, atskleidė, kad Lietuvos atsakingi pareigūnai neinformavo politikų, prezidentų, premjerų apie tai, kas yra daroma Lietuvoje. „Šie duomenys buvo nuslėpti. Tai, manau, buvo svarbiausias tyrimo išvada“, – sakė Arvydas Anušauskas.

Ar dabar suprantate kokioje veidrodžių ir melo karalystėje gyvenate? 

BV inf. pagal tv3.lt ir lrt.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!