Patiko? Pasidalinkite!

Kairas, Ankara ir Rijadas planuoja teikti paraiškas dėl narystės BRICS (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, Pietų Afrika). Tai ketvirtadienį pranešė „thenewsglory.com“, remdamasi BRICS tarptautinio forumo prezidentu Purnima Anand.

“Visos šios šalys parodė savo susidomėjimą stoti ir ruošiasi teikti paraiškas dėl narystės. Manau, kad tai yra geras žingsnis, kadangi plėtra visada vertinama teigiamai, tai aiškiai padidins BRICS įtaką visame pasaulyje”, – sakė Anand.

Anot jos, šių šalių įstojimas į asociaciją neturėtų užtrukti daug laiko. Ji taip pat sakė, kad diskusijų ir galimo sprendimo dėl kai kurių iš penkių valstybių, įskaitant Argentiną, Egiptą, Iraną, Saudo Arabiją ir Turkiją, įstojimo galima tikėtis kitame viršūnių susitikime.

“Tikiuosi, kad šalių įstojimas į BRICS įvyks labai greitai, nes dabar visi asociacijos branduolio atstovai yra suinteresuoti plėtra. Taigi tai bus labai greitai”, – sakė Anand.

06.26 Argentinos ir Irano atstovai pateikė paraiškas prisijungti prie BRICS grupės (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika). Tai savo „Telegram“ kanale paskelbė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Siekdamos greičiau pasiekti supervalstybės statusą ir duoti atsaką JAV dominavimui pasaulyje, Rusija, Brazilija, Indija ir Kinija 2009 m. sukūrė BRIKS (sulietuvintas pavadinimas) organizaciją. 2010 m. prie šių šalių grupės prisijungė PAR. BRICS valstybėse – per 40 % pasaulio gyventojų. BVP sudaro apie 10 %, kasmet auga 5–10 %. Prognozuojama, kad BRICS valstybės pasauline BVP dalimi 2050 m. aplenks G7 valstybes. Siekdamos didinti įtaką, BRICS valstybės 2014 m. įkūrė BRICS Vystymosi banką. Naujasis bankas įkurtas kaip alternatyva vakarietiškiems Pasaulio bankui ir Tarptautiniam valiutos fondui. Naujasis bankas operuos pinigais infrastruktūros ir vystymo projektams BRICS priklausančioms šalims. Kiekviena šių šalių turės lygią dalį banko valdyme, nesvarbu, koks jos BVP dydis. Kiekviena BRICS narė pažadėjo įnešti vienodą 50 mlrd. dolerių pradinį kapitalą. Bankas įkurtas Šanchajuje, jo pagrindinis tikslas panaikinti JAV dolerio dominavimą tarptautinėje prekyboje.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!