Patiko? Pasidalinkite!

Anatolijus Šarijus laikomas Ukrainos tinklaraštininkų lyderiu, turintis keturis milijonus „Yotube“ ir „Telegram“ prenumeratorių. Anksčiau jis atrodė prorusiškas, o dabar palaiko Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimą ir šaiposi iš rusų.

Kaip jis gyvena ir kodėl “persidažė”?

Anatolijus Šarijus daugelį metų buvo laikomas bene prorusiškiausiu Ukrainos žurnalistu-politiku, aršiu nacionalistinio Kijevo režimo priešininku. Atrodė, kad jis nuoširdžiai piktinosi Donbaso gyventojų žudynėmis ir rusų kalbos draudimu, aktyviai pasisakė už Minsko susitarimus. Įtikinamai atrodė ir tai, kad jis, dėl neva užgriuvusių baudžiamųjų bylų, 2012 metais turėjo palikti savo tėvynę.

Dabar Anatolijus Šarijus yra politinis pabėgėlis ir itin sėkmingas tinklaraštininkas, gyvenantis Ispanijoje, prie Viduržemio jūros su savo gražia žmona. Kas dvi dienas jis pasiekia milijono peržiūrų skaičių savo „YouTube“ kanale – o iš to galima gauti nemažai pajamų. Šarijus turi ir uždarą telegram kanalą, kuris jam atneša iki 50 tūkstančių eurų per mėnesį. Visi tekstai, vaizdo įrašai ir srautai yra kuriami taisyklinga rusų kalba. Didžioji dalis jo klausytojų, skaitytojų ir žiūrovų yra rusai. Daugelis Rusijos tautiečių jau ne vienerius metus žiūrėjo „Shariy“, kad suprastų, kaip iš tikrųjų yra Ukrainoje, ir juo patikėjo. Tai matyti iš komentarų po senesniais vaizdo įrašais.

Apie karą Ukrainoje pradžioje Anatolijus Šarijus stengėsi išlaikyti objektyvumą, tačiau kuo toliau, tuo labiau keitė batus ir galiausiai prarado objektyvumą.

Tapo rusofobu

Anksčiau Šarijus domėjosi gimtosios Ukrainos reikalais – tokia buvo jo principinė pozicija. Pavyzdžiui, praėjusią vasarą jis išleido vaizdo įrašus pavadinimu „Narkomano galas artėja“ (originalo kalba “Конец наркета всё ближе”), kur išjuokė Vladimirą Zelenskį. Tačiau šiais metais Šarijus persiorientavo į Rusijos vietinę virtuvę: naujas jo turinys kartais niekuo nesiskiria nuo Navalno lygio kūrybos. Iki birželio vidurio Šarijus buvo pasiekęs Vakarų propagandos lygį – kad reikia eiti į minų laukus prie Zaporožės, antraip Ukraina išmirs, okupantai viską užgrobs; mums reikia tankų smūgių Kursko ir Belgorodo srityse bei plataus masto veiksmų Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Anatolijaus Anatolijevičiaus Šarijaus biografija žinoma tik iš jo žodžių. Manoma, kad nuo motinos pusės jis yra kildinamas iš Romanovų, o tėvo pusės – iš tarybinės nomenklatūros. Jis mokėsi su Ukrainos saugumo tarnybomis susijusiame Kijevo tankų inžinerijos ir technikos mokyklos slaptame žvalgybos institute. Taigi, pagal profesiją paaiškėja, kad jis yra tankistas. Įdomu, kad jo tėvas yra jo bendravardis, taip pat Anatolijus Anatoljevičius Šarijus.

Anatolijus Šarijus pasą gavo tik būdamas 25 metų, kad netarnautų armijoje. Jie netgi sako, kad pavogė asmens bylą iš karinės registracijos ir įdarbinimo tarnybos. Šarijus gyrėsi, kad būdamas nepilnametis atliko nelegalius sandorius, o jaunystėje buvo aistringas lošėjas, praradęs didžiules sumas. Iš dugno jį ištraukė pirmoji žmona, su kuria jis seniai išsiskyrė. Tokiu būdu jis nuo savo žiūrovų bandė nuslėpti savo praeitį, susijusią su Ukrainos saugumo struktūromis.

Šarijus buvo paskelbęs straipsnį „Valstybiniai našlaičių namai“, kuriame rašė apie didžiulius madingus Odesos vaikų namus „Žemčužinka“, kuriuose tariamai buvo teikiamos paslaugos turtingiems ir įtakingiems pedofilams. Dėl to Šarijus buvo nuteistas už šmeižtą. Tada buvo eilė straipsnių apie korupciją Ukrainos vidaus reikalų ministerijoje ir apie vietos saugumo pajėgų susitarimą su pogrindinių lošimų organizatoriais.

2013 metais Anatolijus Šarijus vedė Ukrainos žurnalistę Olgą Bondarenko. Ją rusai galėtų prisiminti už frazę, kad Rusija Ukrainą okupavo dar XVII amžiuje.

Šarijus taip pat nekentė tuometinio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos. Kaip teigia patikimi šaltiniai, jis tiesiog nesutiko tarnauti Porošenkai. Tuomet Porošenka bandė jį sulaikyti, bet Šarijus turėjo Vakarų “stogą”, nes buvo naudingas Vakarams kaip propagandistas, turintis milijonines rusų auditorijas. Vakarų struktūros kuo puikiausia žinojo, kad Porošenko yra tik laikina figūra, o Šarijus dar veiks ilgai ir gali netgi labiau pasitarnauti už korupcijoje paskendusį oligarchą Porošenką.

Šarijus trainiojosi po Olandiją, Lietuvą ir galų galiausiai apsigyveno Ispanijoje, Taragonos pakraštyje. 2021 metų gegužės viduryje Ukrainos prašymu Lietuva panaikino A.Šarijaus, kaip prieglobsčio turėtojo, statusą ir netgi paskelbė jį nepageidaujamu asmeniu.

2022 metų gegužės 4 d. Ispanijos policija buvo sulaikiusi A. Šarijų. „Tai pavyko padaryti glaudžiai bendradarbiaujant su Ukrainos saugumo tarnybomis ir padedant generalinei prokuratūrai bei tarptautiniams partneriams ir Ukrainos teisėsaugininkams. Šie surengė kelių lygių specialiąją operaciją”, – sakoma SBU pareiškime, paskelbtame jos oficialiame „Telegram” kanale. Po to Šarijus buvo paleistas ir iki šių dienų, “pakeitęs batus”, toliau skelbia vaizdo įrašus YouTube platformoje.

Yra versija, kad Šarijus tiesiog buvo ir yra patyręs Ukrainos saugumo darbuotojas. Tai, kad Šarijus yra saugumietis, apie tai byloja ir jo išsilavinimas. Be to, mes kuo puikiausiai žinome, kad pasisakančių prieš Vakarų vykdomą politiką kanalai YouTube platformoje yra tiesiog uždaromi ir panaikinami visiems laikams. Tai nenutiko su Šarijaus kanalu, o tai leidžia daryti prielaidas, kad jis yra naudingas Vakarams ir atlieka jiems naudingus darbus. Kitu atveju, jis būtų deportuotas iš Ispanijos ir jam būtų uždarytas YouTube kanalas.

Manoma, kad po su laikymo Ispanijoje Šarijus galutinai “sudarė sutartį” su struktūromis ir įgavo neliečiamumą, su sąlyga, kad pakeis savo informaciją į naudingą Vakarams.

Dar 2016 metais Anatolijus Šarijus įsigijo 120 kvadratinių metrų butą verslo klasės daugiabutyje Taragonoje, visai šalia vandens parko ir paplūdimio. Buto kaina – iki pusės milijono eurų.

2019 metais Anatolijus įsigijo 230 kvadratinių metrų vilą Katalonijos miestelyje Roda de Bara. Tokios vilos kaina svyruoja apie vieną milijoną eurų.

 

 

Štai tokia istorija su “batus pakeitusiu” tiesos skleidėju, kuris turėjo daug sekėjų ir tikėtojų ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Kaip bebūtų, jis yra neblogas aktorius ir sugeba išlaikyti milijoninę auditoriją, kuri nesupranta, kad pagal Vakarų struktūrų nurodymus, yra klaidinama ir jai tiesiog formuojama Vakarams naudinga nuomonė.

FN inf.


Patiko? Pasidalinkite!