Patiko? Pasidalinkite!

Dar 2018 metais “Būkime vieningi” rašė apie Klaipėdos rajone esančioje vaikų stovykloje “Žilvitis” vykdomus vaikų tvirkinimus. Praėjo bemaž 5 metai ir išaiškėjo, kad šis pedofilija įtariamas garsus teisininkas Laimonas Marcinkevičius galimai nevaržomai tenkino savo malonumus su vaikais. Visuomenės pasipiktinimą kelia tai, kad Lietuvoje pedofilija įtariami įtakingi asmenys vaikšto laisvėje, o “žemesnio sluoksnio” asmenys, tokie kaip Algimantas Ulvydas, viešai yra teisiami ir kišami į cypę.

Reikėtų pabrėžti ir tai, kad Laimonas Marcinkevičius buvo mėgiamas LRT televizijos svečias…

Galimas pedofilas siautė vaikų stovyklose

Nei keturiolikmetė mergaitė, nei jos tėvai net negalėjo pagalvoti – vaikų vasaros stovykloje nepilnametė patyrė seksualinę prievartą. Dėl to prokurorai kaltinimus pateikė dabar laikinai iš advokatų sąrašo išbrauktam sostinės advokatui Laimonui Marcinkevičiui. Neįtikėtina, bet tai jau ne pirmas kartas, kai šio teisininko vardas yra siejamas su pedofilija.

Laimonas Marcinkevičius, dirbantis Vilniaus centre įsikūrusioje verslo ir mokesčių advokatų kontoroje “Marcinkevičius ir partneriai JURIDICON”, yra apsigynęs daktaro disertaciją. Lietuvos teismuose šiuo metu nagrinėjamos dvi baudžiamosios bylos, kuriose L. Marcinkevičiui yra pateikti kaltinimai dėl seksualinio smurto prieš nepilnamečius.

Pirmoji istorija, apie kurią rašė “Būkime vieningi”, ir dėl kurios teisininkas turi nemalonumų, nutiko dar 2018 m. rugpjūtį – tuo metu žiniasklaidoje mirgėjo pranešimai apie teisininką iš Vilniaus, kuris buvo atvykęs į Klaipėdos rajone veikiančią “Žilvičio” vasaros vaikų stovyklą. Čia jis paprašė leisti pernakvoti, o vėliau, nutaikęs progą, pradėjo ištvirkauti su mergaitėmis.

Teisėsauga pedofilus gina

Kai apie galimai neteisėtus jo veiksmus prabilo net trys auklėtinės, nieko nelaukęs, stovyklos vadovas iškvietė policiją. Bet į areštinę uždarytas teisininkas čia ilgai neužsibuvo – netrukus buvo išleistas į laisvę. Apie partirtą teisininko priekabiavimą prabilo ir kitos stovyklos, organizuotos Trakų rajone, vadovai. Dar 2021 m. liepą tas pats advokatas atvyko į vaikams ir suaugusiems organizuotą sporto vasaros stovyklą.

L. Marcinkevičius pradžioje niekam nekėlė įtarimų, bet vėliau, kai sužinojo, kas įvyko “Žilvičio” stovykloje, kai kurie nepilnamečių tėvai atkreipė dėmesį, kad advokatas esą vengė bendrauti su suaugusiaisiais – laikėsi atokiau ir vis dažniau atsidurdavo prie vaikų.

L. Marcinkevičiui, kurį iš advokatų sąrašo Lietuvos advokatų taryba nusprendė išbraukti nuo 2022 m. birželio, Vilniaus apygardos prokuratūra dėl įvykių Trakų rajono stovykloje yra pateikusi kaltinimus dėl seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo, nes dėl patirtos prievartos mergaitei buvo sutrikdyta psichinė sveikata. Po šių įvykių ji iki šiol negali atsigauti.

Šiuo metu Panevėžio apygardos prokuratūroje taip pat yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dabar jau buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus galimai įvykdytų nusikaltimų. Įtariama, kad seksualinę prievartą prieš nepilnamečius berniukus jis taip pat panaudojo stovykloje, artimiausiu metu baudžiamoji byla turėtų būti perduota į teismą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!