Patiko? Pasidalinkite!

JAV ir ES bandymai nuversti prorusiškus šalių vadovus nepavyko, bet mūsų LR Seimo rinkimuose “už borto” likęs “pasaulio reikalų” ministeris nepasiduoda, atidirbinėja iki paskutiniosios

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas pranešė:

“Spalio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Venesuelos laikinosios vyriausybės komisaras užsienio reikalams Julio Borgesas aptarė politinę situaciją Venesueloje, ruošiantis rinkimams į Nacionalinę Asamblėją. „Tai, kas vyksta Venesueloje, galima sugretinti su įvykiais Baltarusijoje.

Du diktatoriai, pažeidę demokratinių rinkimų principus ir nepaisydami tautos nuomonės, siekia išlaikyti savo režimą. Jų nepripažįsta demokratinė tarptautinė visuomenė, tačiau remia kariuomenė ir sukarintų struktūrų atstovai, naudojantys smurtą prieš savo piliečius. Abejose šalyse grubiai pažeidinėjamos žmogaus teisės.

Naujausioje Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertų ataskaitoje Nicolas Maduro ir jo vyriausybės pareigūnai yra įvardijami kaip sistemingo žmogaus teisių pažeidinėjimo, kankinimų, žmonių grobimo ir neteisėto įkalinimo bei žudymo iniciatoriai“, – sakė L. Linkevičius.

Venesuela jau eilę metų yra valdoma režimo, kuriam vadovauja sufalsifikuotų rinkimų keliu prezidentu tapęs N. Maduro. Lietuva, kaip ir didžioji dalis demokratinių valstybių, nepripažįsta N. Maduro teisėtu prezidentu ir yra išreiškusi paramą laikinajam šalies prezidentui Juanui Guaido.

Virtualaus susitikimo metu taip pat kalbėta apie tarptautinę koordinuotą pagalbą politinei krizei Venesueloje spręsti, Baltijos šalių paramą šalies laikinajai vyriausybei, humanitarinę ir žmogaus teisių padėtį šalyje.

Turtingos ir anksčiau klestėjusios šalies gyventojai dėl režimo vykdomų represijų, ekonominės suirutės ir skurdo priversti masiškai emigruoti.”

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!