Patiko? Pasidalinkite!

Europos Sąjunga neturėtų aklai sekti JAV prezidento Donaldo Trumpo pavyzdžiu ir skubiai pripažinti „savarankiškai paskelbtą prezidentą“ Juan Guayido,- Nicolas Maduro interviu sakė „Euronews“ televizijai. Jis taip pat patikino, kad „bandytas perversmas“ Venesueloje nepavyko, ir pabrėžė, kad jis gerai žino realią padėtį šalyje.

Pasak jo, Nacionalinės asamblėjos vadovao, JAV statytinis Juanas Guaido negavo armijos paramos, todėl daugelio ES valstybių narių sprendimas pripažinti Venesuelos prezidentą tapo didelė klaida.

NICOLAS MADURO, Venesuelos prezidentas: Apie keturis šimtus kartų raginau opoziciją dialogui. Ir opozicija nesutiko dėl šio savęs paskelbusio prezidento, jis yra tik eilinis statytinis. Esu pasirengęs dialogui su visa opozicija ar atskirais jos atstovais bet kuriuo metu ir bet kur. Venesuelai gali būti padedama tik atviru dialogu. Derybos – raktas į jos klestėjimą.

Tuo pačiu metu, pasak Euronews korespondento Anelise Borgeso, nekalbama apie Venesuelos klestėjimą.

„Anelise Borges“, „ Euronews“ korespondentas mano rankose turiu visą krūvą banknotų- tai du tūkstančiai bolivarų. Iš bankomatų negalima išsigryninti daugiau kaip du tūkstančius. Įdomu, ar Nicolas Maduro žino, ką šiandien galite už tiek nusipirkti. Klausykite, ką jis pasakė.

NIKOLAS MADURO: Jeigu aš nežinočiau apie padėtį šalyje, aš nebūęiau buvęs išrinktas prezidentu. Aš viską suprantu, nes  pats esu toks pat žmogus kaip vgisi. Kaip žinote, aš ne studijavau Harvarde ar kitame Amerikos universitete. Mano šeima nėra žinoma, mėlynas kraujas neteka mano venose. Esu paprastas darbuotojas ir kiekvieną dieną praleidžiu šalia žmonių. Žinau, kas vyksta šalyje.

Lietuva taip pat pripažino J.Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Interviu rusų kalba:

Interviu anglų kalba:

Parengta pagal “Euronews.com” inf.


Patiko? Pasidalinkite!