Patiko? Pasidalinkite!

Nuo šiol gyventojai, susidūrę su koronaviruso (COVID-19) situacijos sukeltu stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais galės gauti nemokamas psichologų konsultacijas.

Tokią pagalbą jau rugsėjo mėnesį pradės teikti šalies savivaldybių visuomenės sveikatos biurai.

Tam iš viso šiais metais skirta 1 mln. eurų, o nuo kitų metų kasmet bus skiriama po 1,8 mln. eurų.

Svarbu ir tai, kad specialaus gydytojo siuntimo paslaugai gauti nereikia, pageidaujant konsultacija gali būti anoniminė.

Karantino metu buvo ypač stipriai išaugęs skaičius gyventojų, patiriančių nerimą, pyktį ar neviltį, siejamą su sveikatos būkle, asmenine finansine situacija, neapibrėžtumu. Nors šiuo metu situacija pagerėjo, bet vis dar reikalinga profesionalų pagalba, nes visuomenės psichikos būklė išlieka prasta.

Natūralu, kad susiklosčius esamai situacijai žmonės jaučia didesnį nerimo, streso lygį dėl nežinomybės, pokyčių kasdieniame gyvenime, darbuose, santykiuose. Labai svarbu, kad žmonės gautų reikiamą pagalbą, net jei neserga konkrečia psichikos liga, laiku išspręstų aktualias psichologines problemas ir taip užkirstų kelią galimam sveikatos sutrikimui.

Numatyta, kad vidutiniškai viena individuali konsultacija kainuos apie 30 eurų, o 1 valandos grupinė konsultacija ar užsiėmimas, kai dalyvauja 10 žmonių – 60 eurų. Už jas apmokės valstybė, žmogui konsultacijos nekainuos!

Artimiausiu metu paskelbsime detalesnę informaciją apie visuomenės sveikatos biuruose dirbančius psichologus ir kitą svarbią kontaktinę informaciją.

Aurelijus Veryga


Patiko? Pasidalinkite!