Tai yra pirmasis Rusijos Federacijos prezidento ir JAV pokalbis telefonu po to, kai Baidenas Putiną pavadino žudiku.
Šis pokalbis tapo antruoju valstybių vadovams nuo tada, kai Baidenas pradėjo eiti naująsias pareigas, pirmasis įvyko sausio 26 d. Kaip pabrėžė Rusijos lyderio spaudos tarnyba, šį kartą pokalbio iniciatorius buvo JAV prezidentas.
Asmeninis susitikimas
Baltieji rūmai sakė, kad Baidenas pasiūlė Putinui artimiausiais mėnesiais surengti asmeninį susitikimą „trečiojoje šalyje“. Kremlius dar kartą patvirtino Amerikos prezidento pasiūlymą „apsvarstyti galimybę artimiausiu metu surengti asmeninį aukščiausiojo lygio susitikimą“.
Pasaulinis stabilumas
Putinas ir Baidenas išreiškė pasirengimą tęsti dialogą „dėl svarbiausių pasaulinio saugumo užtikrinimo sričių“, o JAV prezidentas išreiškė susidomėjimą normalizuoti dvišalius santykius ir sukurti „stabilią ir nuspėjamą sąveiką“ kai kuriais klausimais, įskaitant Irano branduolinę programą, pažymėjo Kremliaus spaudos tarnyba.
Baltųjų rūmų pranešimas patvirtina Baideno norą užmegzti „stabilius ir nuspėjamus santykius su Rusija“ ir tęsti dialogą dėl strateginio stabilumo. Tuo pat metu jis teigia, kad Amerikos lyderis „leido suprasti, kad Jungtinės Valstijos veiks tvirtai gindamos savo nacionalinius interesus“.
Ukraina
Baltųjų rūmų teigimu, Amerikos prezidentas išreiškė susirūpinimą dėl padėties Rusijos ir Ukrainos pasienyje ir paragino „deeskaluoti įtampą“. Jis taip pat pabrėžė Vašingtono įsipareigojimą „Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“.
Kremlius pažymėjo, kad Putinas Baidenui pateikė „požiūrį į politinį susitarimą, pagrįstą Minsko priemonių paketu“.
Pirmasis pokalbis
Pirmą kartą Putinas ir Baidenas telefonu kalbėjo sausio 26 d. Pokalbis truko kiek daugiau nei 35 minutes.
Apie ką galimai nutylima?
Istorija rodo, kad dvi kariaujančios pusės grobiu dalijasi po karo, arba prieš karą. Matome įtemptą situaciją Ukrainoje. Lietuvos politikai kaip niekad aršiai pasisako už JAV interesus ir pasiryžę juos ginti. Reikėtų įvertinti du pagrindinius dalykus: ko nori JAV ir ko reikia Rusijai?
JAV tikslas yra pinigai. Kad ir apie ką eitų kalba, jie visą laiką kalba apie pinigus. Rusijai taip pat rūpi ekonominis stabilumas. JAV reikalingi gamtiniai ištekliai ir jų kontrolė, o būtent nafta.
Rusija paskutiniuoju metu perima didžiąsias naftos resursus turinčias valstybes po savo „stogu”. Gali būti, kad vyks derybos dėl vienokių ar kitokių, abiem šalims naudingų teritorijų. Kaip Jūs manote, ką JAV Rusijai galėtų pasiūlyti mainais į musulmonišką naftą?
Abi šalys kuo puikiausiai supranta, kad karinis konfliktas tarp dviejų branduolinių valstybių reiškia abiejų šalių egzistavimo pabaigą. JAV vasalės yra vienintelis turtas, kurį JAV gali iškeisti į ką nors naudingo.
Olegas Nevidovas
Susitarimai tarp Rusijos ir JAV greičiausiai jau yra pasiekti, oficialiose derybose niekas tokių dalykų nesprendžia, tikros derybos ir dalybos vyksta užkulisiuose, oficialiuose susitikimuose yra tik įteisinama tai dėl ko jau susitarta. Nelabai tikisi, kad su ta masmedijos gauja, kurį pasistatė Bidoną kažkas tarsis, tolygu tartis su mažorais. Nei ukrainos , nei lietuvos niekas nesidalins, jas susigrąžins. Ukraina didesnė, ją gal padalins, o Lietuvos tai ir dalinti nėra ko, tik prijungti.
Visada sakiau, kad 1940 metai pasikartos Lietuvos istorijoje. Atomazga artėja.
Galėtų ir „anūkėlis” Putinui paskambinti !!!
Sita, prokurore su lapeliu, man labai patinka (C). I Poklonskaja panasi..
AS NEBUVAU KOMUNISTU PARTIJOJ, BET AS KOMUNISTAS.
Putinas nėra kvailys ir su proto likučius turinčiu bide jam kalbėti nėra apie ką.O kodėl bidei prireikė Putino? kaip gali toks ,,šventasis” susitikt su žudiku. Būtų jumoro vakaras, jeigu Putinas su juo susitiktų su sąlyga, kad viską transliuotų tiesiogiai TV. Ot, būtų linksma.Normalus vadovas negali
mėtytis tokiais žodžiais ,žudikas’
deja tai kartoja ir kai kurie ,,0” verti
vasalai.
Jei toks susitikimas vyks, tai jis turetu vykti Baltarusijoje: Batka nusipelno isgamoms is JAV paziureti i akis.
Kitas klausimas: kas uz Biden dalyvaus, nes jis pats nera pajegus net samoninga sakini suregzti?
O Putinui tikrai neverta paciam dalyvauti susitikime su psichikos ligoniu, ji pavadinusiu „zudikas”. Lavrovas-ir tai JAV jau butu didele garbe.
Sutinku.
Putinas bus durnius, jei susitiks su Bidonu. Kalbėti nėra apie ką. Derybos – akių muilinimas. Kalbėti su Vakarais galima tik iš jėgos pozicijų.
Vakaruose rusų ponų (valdžios) turtai ir vaikai, vaikaičiai.
Svarbu, kad ne Putino. O visų kitų negaila.