Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva vykdo plačią informacinę kampaniją prieš Baltarusiją, propaguodama antibaltarusišką darbotvarkę tarptautinėse platformose, pareiškė Energetikos ministerija, praneša Sputnik Belarus.

Antradienį Baltarusijos diplomatui Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje buvo įteikta protesto nota dėl planų iki šių metų pabaigos pradėti atominės elektrinės 2-ojo bloko fizikinį paleidimą.

“Naudodama įvairius informacinio spaudimo instrumentus, įskaitant savo gyventojų bauginimą “Baltarusijos atominės elektrinės branduoline grėsme”, Lietuva tęsia plačią informacinę kampaniją prieš Baltarusiją”, – nurodė Baltarusijos ministerijos spaudos tarnyba.

Kartu ministerija atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuva tarptautinėse platformose propaguoja antibaltarusišką darbotvarkę. Trūkstant faktų, pasigirsta nepagrįstų kaltinimų, turinčių politizuotą potekstę.

“Lietuvos politikų bandymai užsidirbti bonusus kolegų iš Europos akyse, patraukti Europos bendruomenės dėmesį, pavaizduojant BelAE kaip “grėsmę” Europai, jau seniai nebuvo vertinami rimtai ir vis labiau primena kovą su vėjo malūnais”, – teigia ministerija.

Energetikos ministerijos spaudos tarnyba dar kartą priminė, kad BelAE atitinka visus branduolinės saugos reikalavimus, tai ne kartą patvirtino tokios tarptautinės organizacijos kaip TATENA, ENSREG, Pasaulinės branduolinių elektrinių operatorių asociacija.

BelAE yra didžiausias ekonominis projektas Rusijoje ir Baltarusijoje. Elektrinė su dviem VVER-1200 reaktoriais, kurių bendra galia 2400 megavatų, yra Astrave mieste, Gardino srityje. Antrojo bloko eksploatacijos pradžia numatyta 2022 metais, o branduolinis kuras bus pakrautas šių metų pabaigoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!