Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidento rinkimuose dalyvavusios kandidatės Svetlanos Tichanovskajos patikėtinė Olga Kovalkova teigė, kad politikė dar neplanuoja grįžti į Baltarusiją, ir patikino, kad „jai dabar čia negresia pavojus”

„Svetlana Tichanovskaja neplanavo vykti į Baltarusiją. Aš labai tikiuosi, esu įsitikinusi, kad artimiausiu metu ji grįš į Baltarusiją. Ir esu tikra, kad dabar jai čia niekas negresia”, — žurnalistams sakė Kovalkova.

Po prezidento rinkimų Baltarusijos opozicija, nepripažinusi jų rezultatų, paskelbė apie valdžios perdavimo koordinavimo tarybos sukūrimą.

Kovalkova teigė, kad tarybą sudarys 70 žmonių. Dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, komentuodamas opozicijos sukurtą tarybą, teigė, kad respublikos valdžia turi pakankamai priemonių „kai kuriems karštakošiams atvėsinti”.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja pabėgo į Lietuvą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!