Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos “MAZ”, “BelAZ”, “BELORUS” sunkvežimiai ir traktoriai jau seniai žinomi ir yra paklausūs tiek vidaus rinkoje, tiek visame pasaulyje. Šiandien Baltarusijoje įsitvirtina didžiausių pasaulyje lengvųjų automobilių gamintojai.  Taip pat pradedama elektromobilių gamyba. Elektra varomi “Vitiaz” automobiliai surenkami “BelGee” gamykloje.

Nuo “FORD” iki “Cadillac

Baltarusijoje gaminami autombiliai bukimevieningi.lt

UAB “Unison”, įkurta 2000 m. “Ford Union” įmonės pagrindu, tapo pirmąja mūsų šalies automobilių gamykla. Baltarusijos ir Didžiosios Britanijos bendra įmonė įsikūrusi 10 km nuo Minsko kaime Obchak,  laisvojoje ekonominėje zonoje “Minsk”. Įmonė pajėgi gaminti iki 25 tūkstančių automobilių per metus.

Per savo beveik 20 metų istoriją, įmonė įgyvendino tokius gamybos projektus, kaip “Ford”, “Lublin”, “Samand”… , kurie teikiama ne tik į vidaus rinkai, bet ir užsienyje, ypač Rusijoje. Šiandien dienai gaminami automobiliai, tokie kaip Zotye (modelis Z300; T600 2.0; T600 1.5) , Peugeot ( 301; Partner; 508; 3008), Citroen (c-Elysee; Berlingo; DS4), Cadillac Escalade (; XT5) ir Chevrolet (Tahoe). Kurių pagrindinė rinka yra Rusijos Federacija.

Kinijos investicija į automobilių pramonę

Baltarusijos ir Kinijos UAB “BelGee” įkurta 2011 m. Ir yra išnuomotose Borisovo gamyklos “Avtogydryzitel” patalpose. Po rekonstrukcijos įmonės pajėgumai išaugo daugiau kaip 10 tūkst. automobilių per metus. 2015 m. Kovo mėn. Pabaigoje “BelGee” pradėjo statyti naują gamyklą kurioje bus gaminami lengvieji automobiliai. Naujoji gamykla yra tarp Borisovo ir Zhodino, kuri apima daugiau nei 100 hektarų plotą.

Gamybos pajėgumas sieks 60 tūkst. automobilių per metus. Planuojama gaminti tris Geely markės modelius: Geely sedaną EC7 (Fe3) ir du krosoverius – Geely Atlas (NL3) ir Geely Emgrand X7 (NL4). Pirmieji 222 egzempliorių, buvo surinkta  2017 metų rugsėjį.

 

“Gelly” automobilius išbandė ir pats Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Antrasis projekto etapas numato padidinti gamybos pajėgumus iki 120 000 automobilių per metus. Tuo pačiu metu mūsų šalyje planuojama pradėti gaminti vidaus degimo variklius, kurie bus teikiami”BelGee” gaminamiems automobiliams.

Remiantis įmonės verslo planu, 90 proc. pagamintų automobilių planuojama eksportuoti, o 10 proc. bus parduodami Baltarusijoje. Tuo pačiu metu tikimasi, kad šių metų pabaigoje valstybės lygiu bus sukurta “Geely” automobilių pardavimų tinklas vidaus rinkoje.

Be to, planuojama, kad nuo 2019 m. Naujoje “BelGee” gamykloje bus pagaminta iki 5 000 vnt. elektrinių transporto priemonių. Pirmasis tokio automobilio “Geely SC7” bandomasis pavyzdys buvo sėkmingai išbandytas 2017 metų rugpjūtį.


Patiko? Pasidalinkite!