Patiko? Pasidalinkite!

JAV prezidentas Joe Bidenas miegodamas pradėjo naudoti plaučių ventiliatorių, pranešė Baltieji rūmai.

Plaučių ventiliatorius – kvėpuoti padedantis medicininis prietaisas, palengvintai pripildantis plaučius oro. Jis reikalingas ligoniams, kurie nebesugeba pakankamai gerai kvėpuoti patys. Taip atsitinka sergant sunkiomis plaučių ligomis, tame tarpe ir sunkiais COVID-19 atvejais. Kartais vadinamas „respiratoriumi“ bet taip dažnai vadinamas ir kitoks, orą filtruojantis aparatas.

Kaip žurnalistams sakė administracijos pareigūnas, valstybės vadovas pastarosiomis savaitėmis ėmė naudoti aparatą, skirtą kovoti su apnėja – sunkumu kvėpuoti ir kvėpavimo sulaikymu miego metu, kad pagerintų naktinio poilsio kokybę.

Žurnalistų dėmesys pastarosiomis dienomis pritraukė žymes ant baideno veido. Baltieji rūmai turėjo paaiškinti, kad žymes paliko kaukė nuo plaučių ventiliatoriaus.

Pasak JAV žiniasklaidos, Bidenas ir anksčiau naudojo panašų įrenginį. Jis paskelbė apie kovą su miego apnėja dar 2008 m.

KAS YRA MIEGO APNĖJA?

Miego apnėja – tai kvėpavimo sustojimas, pasireiškiantis miego metu ir trunkantis ne mažiau 10-ties sekundžių. Kvėpavimo pauzės kartais gali tęstis ir ilgiau nei minutę bei kartotis kleliasdešimt kartų per valandą. Paprastai normalus kvėpavimas atsistato vėl, dažniausiai lydimas garsaus knarkimo bei nubudimo.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!