Patiko? Pasidalinkite!

Bankrutavus vienai didžiausių žuvies perdirbimo įmonių Kuržemės šiaurėje, jos įrangą nupirko konkurentai Rusijoje, praneša „Nekā personīga“ TV3 LV kanalas.

ES ir Rusijos sankcijų auka

Sunkūs Latvijos žuvies perdirbimo laikai buvo 2015 metais, kai „Rosselchoznadzor“ uždraudė importuoti žuvies produktus iš Latvijos ir Estijos į Rusiją. Kai kurios įmonės prisitaikė prie naujų sąlygų, tačiau daugelis žlugo.

Nuo Europos fondų iki ūkio

Du šimtai žmonių dirbo vienoje didžiausių šprotų auginimo įmonių Kuržemės šiaurėje, Mersrage, — „Sabiedrība IMS“. Moderni įranga buvo įsigyta už Europos fondų pinigus, ji kainavo daugiau nei tris milijonus eurų.

„Sabiedrībai IMS“ buvo skolinga kelis milijonus eurų bankui „Rietumu“, daugiau nei 300 tūkst. eurų valstybei. Siekdamas patenkinti kreditorių reikalavimus, bankroto administratorius šių metų vasarį pardavė aukcione bendrovės įrangą — šaldytuvus ir kitus prietaisus. Įrangą už 1,2 mln. nupirko „Zītari LZ“.

Po trijų mėnesių „Zītari LZ“ už 280 tūkst. eurų nusipirko kitos bankrutavusios žuvies perdirbimo įmonės „Kuršu zeme“ įrangą. Ši įmonė įgijo 2,8 mln. eurų lėšų. 2017 metais ji nusipirko įrangos už pusę mln.

Pagrindinė „Zītari LZ“ veikla susijusi su maitinimo paslaugomis — jos valgyklos veikia Rygoje ir Ventspilyje. Įmonė neketina užsiimti žuvų perdirbimu, o aukcionuose įsigytą įrangą parduos į Rusiją.

Kaliningrade įrangą įsigijo įmonė „EnergoMehProm“. Jos vadovas Leonidas Chodosko yra ir žuvininkystės ūkio „Už tėvynę“ techninis direktorius. Šis ūkis jau nusipirko žvejybos laivą Latvijoje. Pastaraisiais metais įmonė plečia savo gamybą, kad pakeistų šprotų tiekimą iš Latvijos ir patektų į Europos rinką.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!