Patiko? Pasidalinkite!

Pandemijos metu teko matyti kaip Lietuvos prezidentas nuotolinėse konferencijose ir pokalbiuose mūvi pirštines ir apsauginę veido kaukę. Gerėjant koronaviruso situacijai, prezidentas šiek tiek sau pasilengvino karantino sąlygas.

2021-01-29Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pradėdamas sostinei skirtą darbo dieną nuotoliniu būdu susitiko su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi. Susitikime aptartas pasirengimas masiniam vakcinavimui nuo koronaviruso, artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus, aktualūs kultūros paveldo apsaugos, teritorijų planavimo klausimai.

Šalies vadovas pabrėžė, kad, siekiant kuo greičiau įgyti kolektyvinį visuomenės imunitetą nuo COVID-19, reikia padaryti viską, jog Lietuvą pasiekusios didesnės vakcinų siuntos nebūtų užlaikomos sandėliuose. Sklandžiai vakcinavimo eigai būtina aiški skaitmeninė asmenų registravimo sistema, savalaikio gyventojų informavimo algoritmas, vakcinų panaudojimo kontrolės mechanizmas.

Prezidentas akcentavo, kad šiuo metu girdi susirūpinimą iš regionų atstovų, jog nepradėta vakcinavimo komunikacijos kampanija, savivaldai trūksta informacijos, kaip užtikrinti registracijos ir vakcinavimo procesą taip, kad jis būtų skaidrus, o skiepijimas vyktų griežtai laikantis prioritetinių grupių eiliškumo.

Pasak šalies vadovo, miestų bendruomenės taip pat galėtų būti įtrauktos į vakcinavimo komunikaciją ir prisidėti prie gyventojų informavimo, telkimo bei vakcinavimo prieinamumo socialinės rizikos grupių atstovams.

Susitikime atskirai aptarta situacija ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose. Šalies vadovas atkreipė dėmesį į ikimokyklinio ugdymo vietų trūkumo problemą Vilniaus mieste ir priminė būtinybę pasirengti iki 2021 m. rugsėjo užtikrinti ikimokyklinį ugdymą visiems vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų, o iki 2023 m. rugsėjo – visuotinį 4 m. amžiaus vaikų ikimokyklinį ugdymą, tokiu būdu įgyvendinant lygaus starto nuostatas.

Kalbėdamas apie artėjantį Vilniaus 700 metų jubiliejų, Prezidentas pabrėžė, kad tai yra ne tik miesto, bet ir nacionalinės bei tarptautinės reikšmės šventė, kuriai būtina tinkamai pasirengti, bendradarbiaujant įvairioms institucijoms, ir pažadėjo paremti Vilniaus miesto savivaldybės poreikius.

Susitikime aptarti ir kiti svarbiausi Vilniaus kultūros ir infrastruktūros projektai, kultūros paveldo apsaugos, teritorijų planavimo klausimai.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!