Patiko? Pasidalinkite!

JAV viceprezidentas Maikas Pensas Miuncheno saugumo konferencijos metu paragino Merkel siųsti Vokietijos laivus į Kerčės sąsiaurį, kad „parodytų Putinui, jog Vakarų valstybės neatsisakys prieigos prie šių vandenų”

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atmetė JAV siūlymą siųsti Vokietijos laivus į Kerčės sąsiaurį, praneša leidinys „Bloomberg„.Prancūzija taip pat atmetė šią idėją, pavadinusi ją „nereikalinga provokacija”. Agentūra pažymi, kad prašymą pateikė JAV viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence) Miuncheno saugumo konferencijos metu, vasario 16 dieną. Jis paragino Merkel siųsti Vokietijos laivus į Kerčės sąsiaurį, kad „parodytų Putinui, jog Vakarų valstybės neatsisakys prieigos prie šių vandenų”, — rašoma agentūros pranešime.

Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka

Anksčiau Merkel išreiškė pasirengimą su Prancūzija išsiųsti laivus į sąsiaurį kaip vienkartinį manevrą. Tačiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sakė, kad to nepakanka problemai išspręsti: reikia, kad „judėjimas per sąsiaurį vyktų visą laiką”. Prancūzija taip pat atsisakė siųsti laivus, manydama, kad ši idėja yra „nereikalinga provokacija”.Todėl Vokietijos vadovė atsisakė JAV siūlymo. Kanclerės atstovas spaudai atsisakė komentuoti šį sprendimą.Vasario mėnesį Porošenko paragino NATO šalis sustiprinti savo buvimą Juodojoje ir Azovo jūroje. Ukrainos lyderis tai paaiškino „agresyviais Rusijos veiksmais”. Pasak Porošenko, NATO laivų buvimas taps „stabilizuojančiu veiksniu”.

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

Lapkričio pabaigoje trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti.

Kerčės sąsiauryje sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai apkaltino Maskvą „kišimusi” į Kijevo reikalus ir įvedė prieš ją sankcijas. Rusija buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių ir ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

Bloomberg ir Sputniknews inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!