Patiko? Pasidalinkite!

Čekija kiek galėdama padėjo Ukrainai tiekdama ginklus, tačiau tam nebėra naujų galimybių, trūksta darbuotojų šaudmenų gamybai, interviu Vokietijos laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“ sakė Čekijos prezidentas Petras Pavelas.

„Čekijos Respublika kiek galėdama padėjo Ukrainai tiekti ginklus, bet nebeturi tam galimybių“, – sakė jis.

Čekija, pasak Pavelo, turi tam tikrų galimybių oro gynybos ir amunicijos gamybos srityje, tačiau pastaroji gali būti problemiška dėl darbo jėgos trūkumo, kai respublikoje šiuo metu labai žemas nedarbo lygis.

Kaip išeitį iš susidariusios situacijos Čekijos prezidentas pasiūlė pritraukti darbuotojų iš Ukrainos. “Šiuo metu sunku rasti darbo jėgos. Tačiau yra galimybių, pavyzdžiui, pasikviesti darbuotojų iš Ukrainos”, – sakė jis.

Pavelas taip pat pritarė Vokietijos sprendimui perduoti Ukrainai tankus „Leopard 2“, o tai, anot jo, „atvėrė duris visoms kitoms šalims“. Kartu jis pažymėjo, kad Kijevui reikia šarvuočių, artilerijos, amunicijos ir oro gynybos sistemų „sėkmingam puolimui“.

“Taip pat padės naikintuvai MiG-29, kuriuos Lenkija ir Slovakija ketina perduoti Ukrainai. Kiekvienas orlaivis yra svarbus”, – pabrėžė prezidentas ir pridūrė, kad Vakarų orlaivių aprūpinimas būtų logiškas žingsnis, bet ilgalaikėje perspektyvoje.

„Šie metai bus lemiami karo raidai“, – sakė Pavelas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!