Patiko? Pasidalinkite!

Šia žinia suduotas dvigubas smūgis. Pirmas smūgis suduotas visiems, kurie bus paskiepyti „Pfizer” ir „Moderna” vakcina nenešant jokios atsakomybės už šalutinį poveikį, o antras smūgis suduotas tiems, kas labai tiki JAV ir jos nešama demokratija

JAV valdžia bendrovėms „Pfizer” ir „Moderna”, kurios kuria vakciną nuo koronaviruso infekcijos, suteikė imunitetą nuo atsakomybės už galimą sunkų vakcinacijos šalutinį poveikį, praneša televizijos kanalas „CNBC” su nuoroda į teisininkus.

„Labai retai priimamas visuotinio imuniteto įstatymas. <…> Farmacijos kompanijos paprastai neturi tinkamos apsaugos pagal įstatymą”, — pokalbio su televizijos kanalu metu pasakė Dalase dirbantis darbo ir užimtumo teisininkas Danas Rogė (Dan Rogge).

Kaip praneša televizijos kanalas, vasario mėnesį JAV sveikatos ir socialinių paslaugų sekretorius Aleksas Azaras (Alex Azar) panaudojo 2005 metų įstatymą, kuriame reikalaujama, kad žinyba suteiktų teisinę apsaugą įmonėms, gaminančioms ar platinančioms būtiniausias medicinos prekes, įskaitant vakcinas ir vaistus, išskyrus „tyčinio netinkamo elgesio” atvejus iš firmų pusės. Tai reiškia, kad per ateinančius ketverius metus šios bendrovės, kaip pažymi „CNBC”, „negalės būti traukiamos baudžiamojon atsakomybėn už žalą”, susijusią su žala sveikatai dėl preparatų vartojimo koronavirusinės infekcijos gydymui ar apsaugai nuo jos.

Pasak Dano, tokia valstybės pozicija siejama su būtinybe greitai sukurti vakciną nuo COVID-19. Be to, kaip paaiškino teisininkas, tai padės sumažinti vaisto kainą.

„Vyriausybė nenori, kad žmonės kreiptųsi į teismą dėl įmonių, gaminančių vakciną nuo COVID-19, nes tokiu atveju gamintojai tikriausiai pareikalautų iš valdžios didesnės kainos už dozę”, — paaiškino Danas.

Be to, remiantis „CNBC” medžiaga, už šalutinį vakcinų poveikį nebus atsakinga ir JAV maisto ir vaistų administracija, patvirtinanti vaistus masiniam vartojimui.

Kalifornijos universiteto Teisės koledžo Heistingse profesorė Dorit Reis (Dorit Reiss) pridūrė, kad tokio ieškinio pateikimo neįmanomumo priežastis — suverenus imunitetas, kurį turi JAV.

„CNBC” inf.


Patiko? Pasidalinkite!