Patiko? Pasidalinkite!

Kandidatė į Ukrainos prezidentus, partijos “Batkyvščina” lyderė Julija Tymošenko paskelbė, kad pradeda apkaltos prieš Petro Porošenko procedūrą, praneša RIA Novosti.

Tai įvyko paviešinus žurnalistinį tyrimą dėl didelio masto grobstymo armijoje.

“Tai, ką viešai paskelbė žurnalistai, yra Baudžiamojo kodekso 112 straipsnis — valstybės išdavystė”, — sakė Radoje Tymošenko.

Konstitucija leidžia pradėti apkaltos procedūrą, jei prezidentas buvo apkaltintas išdavyste ar kitu nusikaltimu. Šiam tikslui parlamentas turi įsteigti laikiną tyrimo komisiją, kuri rinktų visus faktus. Po to Rada 226 balsais nusprendžia pareikšti kaltinimus prezidentui, o vėliau, kai surenkama 300 balsų, skelbia apkaltą.

Iki tol Konstitucinis Teismas turi pateikti nuosprendį dėl procedūros teisėtumo, o Aukščiausiasis Teismas patvirtinti, kad valstybės vadovas iš tikrųjų padarė nusikaltimą.

Žurnalistinių tyrimų komanda bihus.info vakar paviešino medžiagą, kuri atskleidė didelio masto vagysčių Ukrainos gynybos komplekse schemą. Publikacijos autoriai teigia, kad Porošenko artimi valstybės pareigūnai buvo įtraukti į nusikaltimus.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!