Patiko? Pasidalinkite!

Pamenate skalūnų dujų skandalą, kai Žemaičiai piestu stojo ginti savo žemės ir vandens nuo užteršimo? Ar pamenate, kaip iš Žemaičių šaipėsi Landsberginiai ir juos kaltino Rusijos agentais? Ar pamenate kaip buvo bandoma apeinant visus įstatymus prastumti JAV kompanijos „Shevron” interesus?

Jeigu pamenate, siūlau paskaityti toliau ir suprasite, kad mūsų valdžioje tuomet ir didžioji dauguma šiandien, yra tiesiog tėvynės išdavikai ir visiškos padugnės.

2018 m. balandžio 3 d. Kinija beveik trečdaliu mažina skalūnų dujų gavybos mokestį. Mokesčio tarifas, anksčiau sudaręs 6 proc., sumažintas iki 4,2 proc., pranešė finansų ministerija. Sumažintas mokestis galios trejus metus, nurodoma ministerijos pranešime. Dėl šalčių ir vyriausybės įgyvendinamos politikos, pagal kurią daugelis energetikos įmonių nuo anglių pereina prie dujų naudojimo, Kinija šią žiemą susidūrė su dideliu dujų deficitu, rašė agentūra „Bloomberg“.

2019 m. vasario 26 d. Kinijos vakaruose po gyvybių pareikalavusių žemės drebėjimų nutraukta skalūnų dujų gavyba. Kinijos vakariniame rajone antradienį buvo įšaldyta skalūnų dujų gavyba, surengus protestą akciją gyventojams, įtariantiems, kad hidraulinio plėšymo darbai sukėlė virtinę žemės drebėjimų, pareikalavusią dviejų žmonių gyvybių,- rašo LRytas.lt

O čia tie patys Landsberginiai ir vėl 2018 m. sausio 8 d. Skalūnų dujų „ekspertai“ Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas raštu kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną atkreipdami dėmesį į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto parengtą naują Žemės gelmių įstatymo redakciją, kurioje įrašyta nuostata dėl draudimo vykdyti išsklaidytųjų angliavandenilių išteklių tyrimą ir (ar) naudojimą taikant hidraulinį uolienų ardymo metodą.

Kas pagaliau sustabdys šią gaują, kuri tikslingai ir niekšiškai naikina Lietuvą ir skandina ją skolose?

Verta prisiminti ir tai, ką tada iš JAV grįžęs kliedėjo Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigia, kad jo pozicija dėl skalūnų dujų nesikeičia – skalūnų dujų konkursą reikia tęsti.

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!