Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 8 d., antradienį, 10.30 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) Seimo Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės narės Aušrinė Armonaitė ir Dovilė Šakalienė rengia spaudos konferenciją „Aborto draudimas – bandymas sugrąžinti inkviziciją“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo narės Aušrinė Armonaitė ir Dovilė Šakalienė, viešnia iš Lenkijos Kristina Kacpura(Krystyna Kacpura), JAV organizacijos „Katalikai už pasirinkimą“ (angl. – Catholics For Choise) tarptautinių programų direktorė Amanda Usak (Amanda Ussak) (vaizdo pranešimas), Šeimos planavimo ir reprodukcinės sveikatos asociacijos direktorė Esmeralda Kuliešytė.

Seimo narė A. Armonaitė sako, kad „Seime nuolat metai iš metų „stumiamas“ abortų draudimą įteisinantis įstatymo projektas. Uždraudus abortą, būtų įteisinta reprodukcinė prievarta, nes visos moterys būtų priverstos gimdyti, išskyrus sergančias sunkiomis ligomis ar išprievartautas. Jei būtų priimtas šis įstatymo projektas, moteris turės gimdyti turintį apsigimimų ar sklaidos sutrikimų vaisių, net ir incestas nebūtų sąlyga nutraukti nėštumą! Moterys būtų priverstos reprodukuotis.“

Seimo narė D. Šakalienė sako, kad abortas – žmogaus teisė pasirinkti: „Abortas niekada nėra džiaugsmingas pasirinkimas, tačiau jų draudimas grąžina reprodukcinę prievartą prieš moteris, iš kurios daugelį šimtmečių vadavomės. Efektyvios priemonės mažinti nėštumų nutraukimų skaičių yra lytinis švietimas, prieinama kontracepcija ir efektyvios paslaugos bei pagalba moterims, kurios priverstos nutraukti nėštumą dėl smurto ir skurdo. Ar šių moterų problemas išspręs institucinė prievarta ir sugrąžinimas į viduramžius? Ar tikrai norime grįžti prie nėščių paauglių mergaičių mirtingumo problemos? Abortų draudimas yra vilkas avies kailyje, jis nieko negelbsti ir kelia grėsmę.“

Spaudos konferencijoje bus pristatyta Seimo narių deklaracija dėl gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto, kurią pasirašiusieji ragins Seimą nesvarstyti ir išbraukti iš Seimo pavasario sesijos darbų programos esmines žmogaus teises pažeidžiantį įstatymo projektą.

bukimevieningi.lt komentaras:

Šakalienė visiškai nesupranta žmonijos valdymo pagrindų, todėl bando atbulomis kovoti su pasekmėmis.

  1. Apsigimęs vaisius ne apelsinas, o vaikas. Jį moteris privalo gimdyti ir auginti, nes greičiausiai tas “vaisius” apsigimė dėl tos pačios moters ir jūsų seimūnų bukos politikos bei pasaulėžiūros formavimo ir propagavimo. Jūs namie neturite televizoriaus ir nematote, kad vakarais rodomi filmai kuriuose alkoholio vartojimo scenos, žudymai, smurtas, paleistuvystės ir visa kas tvirkina mūsų jaunuomenę ir skatina prievartą bei smurtą? Kovok tamsta su priežastimi, o ne su pasekmėmis, nes su pasekmėmis kova prilygsta tuščiam energijos švaistymui.

  2. Apie skurdą. Kas kaltas, kad Lietuva skursta ir daugėja nuskurdusių žmonių? Jūs manote abortais sumažinsite skurdą? Graudu ir net nejuokinga.

  3. Gyvybė, tai ne “vaisius”, tai yra vaikas kurį moteris privalo išnešioti ir gimdyti, nes moteris yra sutverta gamtos ne žudyti, o gimdyti.

 

Vaidas Žemaitis pagal LRS.inf

 


Patiko? Pasidalinkite!