Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 10 d. sužinota, jog pradedama byla žurnalisto Vladimiro Klopovskio atžvllgiu. Jis gavo kvietimą gegužės 17 d. atvykti į policijos įstaigą. Kvietimas miglotai parengtas, užtai žurnalistas keliskart skambinosi į policiją ir galu gale sužinojo, jog jam bus pateikti įtarimai. Balandžio 22 d. leidinio ,,Obzor“ žurnalistas V.Klopovskis buvo sulaikytas Vilniaus centre.

_DSC7563 (1)

Jis bendravo su draugu kavinėje. Joje buvo daug žmonių, staiga žurnalisto bičiulis pastebėjo, jog dingo jo portfelis. Kavinės apsaugininkas iškvietė policiją, nes reikia tirti vagystę. O tai vyko vėliau, primena banditišką išpuolį.

Atvykę policininkai grubiai elgėsi su V. Klopovskio draugu. Jie ėmė tempti jį automobilį. V. Klopovskis ėjo šalia ir filmavo tai su videokamera. Gatvėje policijos darbuotojai griebė žurnalistą ir įstūmė į automobilį, jį kartu su bičiuliu ėmė vežti į komisariatą. Vladimiras ir automobilyje filmavo su kamera, po kurio laiko automobilis buvo sustabdytas, policininkai ėmė grasinti V. Klopovskiui, jis gi pareiškė, jog yra žurnalistas. Bet prasidėjo dar žiauresni veiksmai-policininkai puolė žurnalistą, smogė jam alkune, ėmė laužti rankas, panaudojo elektrošoką.

Vladimiras prarado sąmonę ir buvo surankintas antrankiais. Samonę jis atgavo tik komisariate, apsižvalgęs pamatė, jog guli ant grindų. Naktį V. Klopovskis buvo paleistas.
Kitą rytą žurnalistas pajudo agresyvaus išpuolio pasekmes, jam skaudėjo šonkaulius, kojas rankas. Kreipėsi į ekspertus, kurie nustatė sužalojimus. Tokie veiksmai pagyvenusio žurnalisto atžvilgiu-tai grubus žmogaus teisių pažeidimas.

Elgesys su V. Klopovskiu ir prieš ji pradėta byla-tai politinio persekiojimo veiksmai. V. Klopovskis aktyviai rašė ir teikdavo video medžiagą apie įvairias pilietines akcijas-Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos, Socialistinio Liaudies fronto ir kitų organizacijų surengtas akcijas. Nevengė filmuoti ir rengti straipsnius apie rezonansines antikarines akcijas prieš NATO. Be to, aktyviai informuodavo apie bado akciją prie Prezidentūros, apie įvairias akcijas prie Seimo, prie Vyriausybės ir kitose vietose.

Dalyvaudavo ir Z. Vaišvilos, D. Šulco spaudos konferencijose Seime, pateikdavo apie tai informacinę medžiagą. Politinės represijos tampa kasdienybe Lietuvoje ir Latvijoje-štai šioje šalyje du vietos visuomenininkai uždaryti už grotų. Toks likimas ištiko A.

Gaponenką ir V. Lindermaną. Gegužės 11 d. įtarimai dėl tariamos ,,antikonstitucinės veiklos“ pareikšti ir žinomai Latvijos politikei T. Ždanok. Lietuvoje daugybė politinių bylų-A. Drižiaus, P. Masilionio, S. Zagurskio, D. Šulco, Ž. Razmino, G. Grabausko ir kitų aktyvių piliečių atžvilgiu. O dabar į represijų ratas įtraukiamas ir V. Klopovskis.

Giedrius Grabauskas


Patiko? Pasidalinkite!