Patiko? Pasidalinkite!

Vyriausiasis “Luminor” ekonomistas Žygimantas Mauricas pasigyrė, kad Lietuva “įtraukta į ekskliuzyvinį turtingų pasaulio šalių klubą”. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje:

Kas prieš 30 metų galėjo pagalvoti, kad Lietuva kada nors bus įtraukta į ekskliuzyvinį turtingų pasaulio šalių klubą? O įtraukta Lietuva į šį klubą buvo dėl šių priežasčių:

1. Lietuva 2018 metais tapo EBPO (prestižinio turtingųjų pasaulio valstybių klubo) nare

2. Lietuvos ekonomika 2021 m. I ketv. jau pasiekė prieškrizinį lygį – “Financial Times” straipsnio publikavimo metu vos penkios EBPO šalys galėjo pasigirti pasiekusios tokį rezultatą

3. Lietuva Baltarusios krizės metu yra viena aktyviausių liberalios demokratijos vertybių gynėja, tad pastaruoju metu tampa populiaru rašyti straipsnius apie mažą, bet drąsią ir vertybių neišduodančią Lietuvą: https://www.ft.com/…/465f1f3d-f17f-42e1-b8c3-9d1dc54f25d3

4. Lietuva, priešingai nei lėtoji Estija, gerokai anksčiau paskelbia BVP duomenis (Lietuva 2021 m. I ketv. BVP duomenis paskelbė dar balandžio 30 dieną, o Estija – tik gegužės 31 dieną). Estijos lėtumas lėmė tai, kad “Financial Times” estų į minėtą ekskliuzyvinį klubą jau nebespėjo įtraukti, nepaisant to, kad Estijos ekonomika jau 3% viršija prieškrizinį lygį (Lietuva prieškrizinį lygį viršija 1%).

Lietuvos įtraukimas į panašius sąrašus yra puiki reklama mūsų šaliai, leidžianti pritraukti daugiau investicijų, talentų ar turistų. Penktadienį kaip tik susitiksiu su žiniasklaidos atstovais ir Šveicarijos, tad tikėkimės, kad artimiausiu metu teigiamų žinučių apie Lietuvą pasaulinėje arenoje sulauksime dar daugiau.

Tuo tarpu, “Eurostato” duomenimis, 2019 metais daugiau nei ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų gresia skurdas ar socialinė atskirtis. Sunkiausioje padėtyje yra Lietuvos pensininkai ir žmonėms su negalia.

Lietuva reguliariai patenka tarp Europos prieš antilyderių pagal gyvenimo lygį. “Eurostatas” ne kartą priskyrė ją prie šalių, kuriose piliečiams gresia didžiausia skurdo rizika.

Gerovės Lietuva: apie 186 tūkstančiai ubagų birželį gaus paramą

Nuo birželio pradžios nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji pagalba maisto produktais. Maistas nepasiturinčius jau pasiekė vasario ir balandžio mėnesiais, o dalijimas šiemet vyks dar keturis kartus: birželį, rugpjūtį, spalį ir gruodį. Birželį kartu su maisto produktais nepasiturinčius pasieks ir pirmoji parama higienos prekėmis.

„Pandemija paveikė nepasiturinčius ar mažas pajamas gaunančius žmones. Maisto dalijimas ir parama higienos prekėmis padeda bent šiek tiek socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Lietuva tapo turčių ir ubagų valstybe

Kuo daugiau ponų, tuo daugiau ir patarnaujančių ubagų – tokia kapitalizmo tiesa. Visi norėtų būti ponais, bet… socialinė lygybė žmonių netenkino, todėl tenka tenkintis tuo, ką turime (arba “susikūrėme Baltijos kelyje”). Laikai keičiasi, todėl ir ši sistema greičiausiai žlugs, o ubagams bus ir vėl išdalintas (po lygiai) gobšuolių turtas.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!