Patiko? Pasidalinkite!

Mano vardas Diana Kvedaraite. Gyvenu Anglijoje kaip ir tūkstančiai kitu Lietuvos piliečiu. Dėl dideles Brexit grėsmes mes esame sunerimę, dėl nežinios kas bus ateityje labai nerimaujame.

Todėl visai neseniai kartu su kitų Europos šalių atstovais įkūriau bendruomene „LANKASHIRE EUROPEAN COMMUNITY UMBRELLA NETWORK” tam, kad būtume stipresni, saugesni ir galėtume palaikyti vienas kitą, jeigu bus blogai, o taip pat, kad galėtume dalintis savo papročiais, istorija, nepamiršti savo šaknų, ugdyti pilietiškumą ir integruotis į visuomenę.

Mūsų tikslas suvienyti išeivius iš Europos šalių, spręsti iškilusias problemas, padėti bendrauti su vietinėmis instancijomis, suteikti pilnavertiško gyvenimo pojūtį svečioje šalyje. Mus labai palaiko vietinė valdžia ir organizacijos tokios kaip Burnley Borough Council, Burnley Mayor, Lancashire Constabluary, Callico Homes, Callico Group, Burnley, Pendle & Rossendale Council for Voluntary Service, Lancashire Volunteer Partnership, Lenkų konsulatas (Manchester), Lenkų Ambasada (London) ir vietiniai verslininkai.

Mūsų tikslas suvienyti visas Europos šalių bendruomenes į viena draugiška bendruomene, įgyvendinti projektus, dalintis informacija, mokytis, kelti kvalifikacija.

Mes kaip lietuvių bendruomene norėtume įkurti lietuviška savaitgalinę mokyklėlę lietuvių vaikams kad jie nepamirštu kad jie yra lietuviai. Lietuvių mokyklėlėje norėtume mokinti lietuvių kalbos, istorijos, tautinių papročiu ir ugdyti lietuviška dvasia išeivijoje gimusiems ir augantiems vaikams o taip pat priminti tiems kurie išvyko kad mes galime būti lietuviais visur.

Mūsų prašymas Jums būtų prisidėti jeigu įmanoma lietuviškomis knygomis mokiniams ir mokytojams, o taip pat lietuviškomis knygomis mūsų bibliotekai, lietuviškais tautiniais atributais. Dar labiau norėtume jūsų palaikymo ir moralines paramos. Su pagarba Diana Kvedaraite LECUN Chair of the Trustees.

Mus galime kol kas rasti Facebook LANKASHIRE EUROPEAN COMMUNITY UMBRELLA NETWORK arba email lec.umbrellanetwork@gmail.com deruciukas@gmail.com Kiekviena penktadienio vakarą nuo 18:00 iki 20:00 adresu Valley street community centre, Valley street, Burnley BB11 5LZ.


Patiko? Pasidalinkite!