Lotynų Amerikos kavos plantacijose šių metų derlius gali likti nesurinktas — tam trukdo pandemija ir karantinas
Koronaviruso pandemija gali sukelti kavos trūkumą visame pasaulyje, apie tai rašo „Bloomberg„.
COVID-19 užsikrėtimo atvejų Lotynų Amerikos šalyse, tiekiančiose kavą pasaulinei rinkai, yra mažiau nei Europoje ar JAV, tačiau jau dabar dėl šios ligos kavos plantacijose kyla grėsmė likti be rinkėjų.
Kavos rinkėjų darbas Lotynų Amerikoje yra mažai apmokamas, o darbuotojai gyvena ankštai, dėl to susidaro didelė koronaviruso plitimo rizika, net jei tik vienas asmuo būtų užsikrėtęs. Pavyzdžiui, Kolumbijoje iki šiol didžioji dalis kavos derliaus yra surenkama rankomis.Peru kavos rinkimas turėtų prasidėti kitą mėnesį, tačiau ne tik derliaus rinkėjai, bet ir patys ūkininkai išvyksta iš regiono, kuriame dėl karantino priemonių nevažinėja viešasis transportas ir sunku nusipirkti maisto bei kitų pagrindinių prekių.
Daugelis yra priversti palikti laukuose augančią kavą, apleisti ūkius ir regioną pėsčiomis.Kolumbijos kavos gamintojų nacionalinės federacijos („Fedecafe“) vykdomasis direktorius Roberto Velesas papasakojo, kad „Fedecafe“ visais būdais ieško darbuotojų, reikalingų derliaus nuėmimui, įskaitant bandymus pritraukti tuos, kurie prarado darbą kituose ekonomikos sektoriuose.Tačiau situaciją dar labiau apsunkina tai, kad regionuose, kur yra kavos plantacijos, įvesti judėjimo apribojimai, o banko darbo valandos yra ribotos, kas apsunkina atlyginu pervedimus.
Pandemijos sukeltos karantino priemonės ne tik nesumažino kavos poreikio, bet, priešingai, paskatino ją: žmonės nebeužsisakinėja kavos uždaruose restoranuose ir kavinėse, pradėjo pirkti kavos pupeles parduotuvėse ir gaminti gėrimą namuose. Dėl šios priežasties gegužės mėnesio išankstiniai sandoriai dėl arabikos rūšies Niujorko vertybinių popierių biržoje pakilo 15 % iki 1,2 USD už svarą.
Tuo tarpu JAV kavos atsargos mažėja jau šeštą mėnesį iš eilės. Balandžio 16 dienos duomenimis, Lotynų Amerikoje užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius siekė 78 091, mirė 3 573 žmonės. Brazilija yra pirmojoje vietoje pagal aukų skaičių (28 320 sergančių, iš kurių 1 736 mirė), antrojoje vietoje — Peru (11 475 žmonės susirgo, 254 mirė), trečiojoje vietoje — Čilė (8 273 užsikrėtė ir 94 mirė).Kava nėra vienintelis maisto produktas, kurio stygių gali pajausti žmonija. Europos ir Afrikos ūkininkai anksčiau pranešė, kad karantino priemonės neleidžia rinkti ir eksportuoti derliaus.
SN inf.
Ar čia tragedija, kad porą metų pagyvensime sveikai? Be vergavimo įpročiams. Didesnė tragedija, kad pasaulis liks be lietuvių. Kaip kažkada Amerika liko be indėnų.
„Pelini“ kavai. Tai kiekvieną savaitę nusiperku po skarbonkę. Kaina 6,90 eur. Neliksiu be kavos. Mane rulina Pelini kava.
Tai labai geras pretekstas pakelti kavos kainą, nes kava neišvengiamai brangs, o ta pigesnė kur užsipirkome anksčiau, jau beveik baigėsi. Liko gal du, trys pakeliai. O gal ir neliko.
Vieni kels kainas ir uždirbs milijonus, o kiti mirs iš bado, nes neteks darbo ar nesės, nepjaus, nes bus uždrausta. To ir siekiama šita pseudopandemija.
Ar tikrai mirs be kavos? Tai ne pirmo būtinumo produktas. Galima gilių prisirinki ir pasideginti ant patelnės, miežių irgi.
Aš bendrai apie situaciją. Jei Europoje, pavyzdžiui, Vokietijoje iš Rumunijos ir ne tik užvežami žemės ūkiui reikiami sezoniniai darbuotojai, nepaisant koronaviruso, tai visokie debilai Afrikoje ir Azijoje, kovodami su koronavirusi iš vykdydami PSO ar Vakarų nurodymus, suvarys žmones į karantiną ir neleis net žemės ūkio darbų atlikti. Va tau ir badas. Netgi jei tai būtų kava, kuri yra pagrindinis kai kurių šalių nemažos dalies gyventojų pajamų šaltinis. Už ką jie paskui pirks maistą?