Patiko? Pasidalinkite!

Dėl “benzino” krizės Didžiojoje Britanijoje prisidėjo ir iš Lietuvos vairuotojais dirbę lietuviai

Didžiulis vairuotojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje turės įtakos maisto produktų ir dovanų kainoms prieš Kalėdas, praneša “Reuters“.

Anksčiau Didžiąją Britaniją apėmė “benzino panika” — kai kurios degalinės apribojo benzino pardavimą dėl benzinvežių vairuotojų trūkumo ir pristatymo vėlavimų. Didmeninių gamtinių dujų kainų Europoje šuolis lėmė energetikos įmonių bankrutavimą.

Agentūros duomenimis, Jungtinėje Karalystėje trūksta maždaug šimto tūkstančių sunkvežimių vairuotojų. Tokią situaciją lėmė tai, kad per “Brexit” (Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES) į ES grįžo dešimtys tūkstančių vairuotojų, taip pat koronaviruso pandemija ir karantinas.

Vairuotojai iš Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos ir Turkijos skundžiasi prastomis sąlygomis ir mažais atlyginimais. Visų pirma jie praneša apie didelius mokesčius už automobilių stovėjimą, problemas su vagimis, nelegaliais migrantais, taip pat skundžiasi vienišu gyvenimu, nes daug laiko praleidžia toli nuo žmonų ir vaikų.

“Darbo užmokestis turėtų būti pakeltas, todėl visko, ką mes pristatome, ir visko, ką jūs perkate lentynose, kainos taip pat turės kilti”, — pasakė britų sunkvežimio vairuotojas Kreigas Holnesas.

Pasak jo, vairuotojų trūkumas artimiausiu metu nemažės, nes sąlygos yra tokios blogos, kad daugelis jaunų žmonių atsisako užsiimti šiuo darbu.

Didžiosios Britanijos ministrai ne kartą neigė, kad dėl “Brexit” pritrūko sunkvežimių vairuotojų, tačiau daugelis vairuotojų iš ES nurodė, kad būtent šis sprendimas paskatino tiek daug vairuotojų iš Rytų Europos išvykti.

“Jei jie būtų išlaikę anglišką vairuotojų rinką, o ne pakeitę juos vairuotojais iš Rytų Europos, jie neatsidurtų tokioje padėtyje”, — pareiškė prancūzų vairuotojas Migelis Brunelis.

Praėjusiais metais Britanijos ir Prancūzijos pasienyje susidarė tūkstančių sunkvežimių eilės po to, kai Prancūzijos pusė nutraukė ryšius su Jungtine Karalyste dėl naujo koronaviruso. Daugelis vairuotojų atsidūrė spastuose ilgam laikui. Vėliau krizė buvo išspręsta.SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!