Patiko? Pasidalinkite!

Rekordiškai kylant dujų kainoms, dėl ko brangsta praktiškai viskas, valstybinio transliuotojo eteryje ekonomikos ir energetikos specialistai – Marius Dubnikovas ir Romas Švedas (buvęs Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas)  – aiškino viso to priežastis.


Buvo bandoma meluoti, kad, kad tai nėra nauja krizė, tai iššūkis su panikos elementais, todėl kainos ir kyla.

Dėl visos situacijos kalta Maskva, nes, pasak specialistų, ji dirbtinai riboja dujų tiekimą į Europą ir taip sukuria dujų badą.

Yra ir kitokia versija

Europos Parlamento narė iš Lenkijos Izabela Kloc straipsnyje leidiniui “wPolityce” sukritikavo ES energetikos politiką. Jos nuomone, būtent Briuselio veiksmai tapo krizės pradžios tašku.

Išsamiau europarlamentarės pastabas išnagrinėjo portalas InoSMI.
“Pirmą kartą per daugelį dešimtmečių turtingos Vakarų Europos šalys pradėjo bijoti šalčio ir skurdo”, — parašė ji.
Kloc išreiškė susirūpinimą dėl to, kad daugelis lyderių ignoruoja tikrąją rekordinių kainų kilimo priežastį, mieliau aptaria tariamus Rusijos diversinius veiksmus ar oro sąlygas.

“Briuselis nukreipia visas savo jėgas ir išteklius, kad skatintų žaliąją energiją. Mes matome jo rizikingos strategijos rezultatus sąskaitose už elektrą”, — teigė ji.

Europarlamentarė pažymėjo, kad anglių energetika yra patikimesnė už žaliąją ir gali užtikrinti tiekimo stabilumą. Nepaisant to, Europos lyderiai ir toliau remia priverstinę transformaciją ekologijos naudai, kas savo ruožtu didina kainas ir smogia vidutines ir mažas pajamas gaunančių ES gyventojų kišenėms.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!