Patiko? Pasidalinkite!

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Algimanto Dumbravos pristatytas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-849), kuriomis siūloma pensijų fondo dalyviui, sukaupusiam nuo 5 iki 10 tūkst. eurų, leisti pasirinkti gauti vienkartinę ar periodinę pensijų išmoką.

Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 tūkst. eurų, bet mažesnis kaip 10 tūkst. eurų, mokamos tik periodinės pensijų išmokos.

Kaip pažymi pasiūlymo iniciatorius, įstatymo projekto rengimą paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, kad sukaupus daugiau kaip 5 tūkst. eurų, bet mažiau nei 10 tūkst. eurų, jie neturi galimybės gauti vienkartinę pensijų išmoką. „Gaunama periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį. Tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės. Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas“, − pažymima dokumento aiškinamajame rašte.

Kaip įtvirtinta Pensijų kaupimo įstatyme, teisę gauti pensijų išmoką iš pensijų fondų dalyviai įgyja tik sukakę senatvės pensijos amžių, išskyrus numatytas išimtis. Pensijų išmokų rūšys, mokėtinos dalyviams atsižvelgiant į jų vardu pensijų fonde sukauptą pensijų turtą, yra šios: pensijų anuitetas; vienkartinė pensijų išmoka; periodinės pensijų išmokos.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 50 Seimo narių, susilaikė 30 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Biudžeto ir finansų komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 7 d.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!