Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva tampa viso pasaulio demokratijos nešėja ir mokytoja.

Rugsėjo 29 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Ženevoje Donatas Tamulaitis Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 48-iosios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos diskusijoje dėl žmogaus teisių užtikrinimo taikių protestų metu.

Donatas Tamulaitis URM foto.

Taikūs protestai vis dažniau sulaukia represijų, įskaitant pernelyg didelį jėgos panaudojimą, savavališkus sulaikymus, kankinimus ir priverstinius dingimus. Tai nepriimtina. Protestuotojams, žmogaus teisių gynėjams, žurnalistams ir kitiems žiniasklaidos darbuotojams gresia užpuolimai ir kerštai. Kartu su „Covid-19“ pandemijos iššūkiais tai lemia dar mažesnę pilietinės visuomenės erdvę, – rašoma Šiaurės ir Baltijos šalių pareiškime.

„Taikūs protestai prisideda prie pilietinių, politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių užtikrinimo ir yra visiškai nepriimtina, kad jie vis dažniau susiduria su represijomis, perdėtu jėgos naudojimu ir kitais ribojimais“, – sakė D. Tamulaitis.

Šiaurės ir Baltijos šalys pasmerkė vis didėjančias interneto išjungimo tendencijas ir netinkamą skaitmeninių technologijų naudojimą svarbių demokratinių procesų, tokių kaip rinkimai ar protestai, metu ir paragino visas valstybes užtikrinti saugią ir įgalinančią aplinką asmenims ir jų grupėms, siekiantiems pasinaudoti teisėmis į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę gyvai ar virtualiai.

Visą Šiaurės ir Baltijos šalių pareiškimo tekstą anglų kalba rasite čia.

Parengta pagal URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!